Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Akademiniai

Share

2 Responses to “Akademiniai”

 • mokesčiai parašė:

  Laba diena,
  tikiu, kad turbūt turite begalę užklausų, todėl neturiu didelio tikėjimo, kad šis laiškas bus pastebėtas.
  Tačiau norėčiau visgi kreiptis. Pasitarus su bendrų pažįstamų kompanija, jie man patarė tiesiog “parašyti Šimašiui”, o kadangi google kontaktą radau tik tokį, tai čia ir rašau.
  Esu gydytojas, uždirbu nemažai, ir moku nemažus mokesčius. Prisėdęs prie pensijų skaičiuoklės, įvedinėdamas savo atlyginimą radau netikėtą man dalyką – įvedus 14000, 10000, 6000 LTL pensijos dydis nesikeičia, tai yra radau lubas – 1992LT, apie kurias lyg ir girdėjau, tačiau buvau nustebintas. Tuomet pasiskaičiavau nedarbingumo išmokas – ir vėl radau lubas, tiesa didesnes, arti 6000 LT, bet kur čia teisybė? Kažkodėl mokesčiui lubos nėra taikomos man, tuo tarpu kai kurių profesijų atstovams – advokatams, individualių įmonių savininkams – yra.. Tai kaip čia dabar išeina? Auginu tris vaikus, turiu kreditą būstui apie 4000 LT/ men, kitų įsipareigojimų už dar 3000 LTL, iš atlyginimo mokėdamas mokesčius tikrai gyvenu padoriai, tačiau man susirgus iš sodros net negausiu pakankamai išmokų įsipareigojimams padengti? Peršasi viena išvada – 6000 LT gauti baltais, o likusius (ir dar didesnius, nes be mokesčių) juodais.. Rizikuoti būti pagautam, bet savo rizikos atsargą susitaupyti kojinėje pačiam? Dėl pajamų mokesčio neturiu jokių klausimų, na bet dėl sodros, tai tiesiog nesuprantu – arba sodros lubos turėtų būti panaikintos, arba įvestos lubos visiems mokesčio mokėtojams, tuo labiau, kad kažkodėl kai kurie čia yra lygesni..

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Visiškai teisingai, deja. Teisybės čia nėra, nes nei Sodra, nei sveikatos draudimas nėra draudimai, nors tokiais apsimeta. Tai tiesiog mokestinis perskirstymas 🙁

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos