Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Apie blogą

Pradėti rašyti blogą (arba, gal tiksliau būtų, sugrįžti prie rašymo) būnant ministro pareigose paskatino paprastas motyvas. Esu vienoje valtyje (Vyriausybėje) ne tik su mane delagavusios partijos – LRLS kolegomis, bet ir su dar trijų partijų atstovais. Neretai taip atsitinka, kad mano įsitikinimu šį laivelį reiktų vairuoti vienaip, o kitiems atrodo, kad kitaip. Po to mano buvę (ir, tikiuosi, būsimi) kolegos iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto gauna klausimus, „kas tam jūsų Šimašiui atsitiko, kad iki valdžios kalbėjo vienaip, o dabar daro kitaip”. Taigi, blogo esmė bus papasakoti esmingesnius, o kartais ir pikantiškesnius, nebūtinai tiesiogiai su Teisingumo ministro pareigomis susijusius, dalykus ką tas radikalus libertaras Šimašius valdžioje veikia ir kaip jam sekasi. Tuo pačiu tai bus istorija ir apie tai, ką čia veikia ir kaip sekasi kitiems.

Galiu iš karto pasakyti, kad nei vieno dalyko, kurį teigiau iki tapdamas ministru, neišsižadu. Greičiau atvirkščiai – viską, ką sakydavau atsargiai, dabar galėčiau paremti papildomais pavyzdžiais. Taigi, lieku nuoseklus (tuo pačiu ir radikalus) laisvosios rinkos apologetas. O šioje valtyje toliau sėdžiu ir irkluoju dėl trijų priežasčių. Pirma, esu įsitikinęs, kad jau pradėti ir kiti mano inicijuoti dalykai turi būti realizuojami ir tai bus naudinga Lietuvos žmonėms. Antra, tikiu, kad mano dalyvavimas Vyriausybėje leidžia pasiekti tokius sprendimus, kurie jei ne atitinka teisingumo ir laisvosios rinkos principų, tai yra bent jau mažiau nutolę nuo jų. Trečia, tikiu, kad ši Vyriausybė iš esmės yra sąžininga, nori gero, girdi argumentus.

Tai tiek įžangai. O dabar prie aktualijų, perspektyvų, kartais – retrospektyvų.

 

Share

2 Responses to “Apie blogą”

 • Dėl JA fizinės buveinės butinybės panaikinimo parašė:

  Sveiki,

  Džiaugiuosi nesena reforma – virtualiu bendrovės adresu. Referuojant į http://vz.lt/article/2012/10/3/imonems-lietuvoje-gali-buti-leista-tureti-vien-virtualia-bustine norėjau paklausti ar planuojate artimiausiu metu teikti CK pakeitimo projektą dėl to, kad steigiantis nebereikėtų turėti fizinės buveinės? Gal projektas jau pateiktas? ar yra reali tikimybė, jog greitu metu bus atsisakyta šio formalaus reikalavimo steigiantis?

  Pakeitimas be straipsnyje nurodytų dalykų svarbus ir kitu aspektu: įmonės steigimo ar pardavimo paslaugas teikti gali tik tie, kas turi buveinę t.y. turi pakankamą kapitalą, tuo tarpu nereikalaujant fizinės buveinės atsiranda terpė teikti steigimo ar įmonės pardavimo paslaugas neturint realių patalpų. Kitaip tariant, didžiosios advokatų kontoros registruoja nemažai įmonių savo buveinių adresais, nors įmonių steigimai nėra prioritetinis pajamų šaltinis. Be, pakeitus CK, atsirastų kiek didesnė konkurencija steigimo ir įmonių steigimo paslaugų rinkoje pradedantiems verslininkams.

  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  Pagarbiai
  Jūsų blogo skaitytojas

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Sveiki. Malonu girdėti. dėl vitualaus visiški adreso, deja, neleidžia ES direktyva. Tačiau -inau būdą kaip ir ją atitikti ir de facto apsieiti be tikro adreso 🙂 Pasidalinau su ekonomika.lt portalu. Nežinau ar parašė, tad parašysiu ir čia atskirai dar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos