Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Apie autorių

Remigijus Šimašius

Vaikystė 1974 – 1992

Gimiau šaltą sausio 12 dieną, Tauragėje. Kartu su jaunesniuoju broliu augau vaistininkės ir elektriko šeimoje – pagarbioje, draugiškoje šeimoje. Mokiausi puikioje mokykloje sustiprintos matematikos klasėje, per pertraukas mėgau su draugais žaisti šachmatais, po pamokų – krepšinį. Mokyklą baigiau sidabro medaliu. Šeimoje susiformavę vertybės tapo kertinėmis ir mano politiniame kelyje – įsiklausyti, argumentuoti, veikti.

Studijos 1992 –  2002

Rinkausi tarp filosofijos, miškininkystės ir teisės studijų. Įveikiau Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto konkursą, kuriame į vieną vietą pretendavo 12 žmonių. Čia įgijau magistro laipsnį, o vėliau – Lietuvos teisės universiteto (dabar – Mykolo Romerio universitetas) Teisės filosofijos katedroje įgijau Socialinių mokslų daktaro laipsnį. Disertacijos temą „Teisinis pliuralizmas“ pasirinkau siekdamas paneigti mitą, kad teisei atsirasti būtina valstybė. Šis požiūris buvo naujas lietuviškame ir tarptautiniame kontekstuose.

Vėliau savo Alma mater dėsčiau teisę, skatindamas savarankišką jaunimo mąstymą. Manau, kad teisė yra vienintelė socialinių  mokslų disciplina, kuri puikiai tobulina loginį mąstymą.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas 1995 – 2008

Studijų metais dirbau ir naktiniu sargu, ir batų pardavėju, bet trečiame kurse jau buvau rekomenduotas Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI). Į jį dirbti atėjau kaip jaunas teisės ekspertas, o 2006 –aisiais tapau LLRI prezidentu. Tai – skaidraus mąstymo, racionalios analizės, aukštų standartų mokykla, kuriai vadovauti buvo rimtas iššūkis. Tuo metu Institutas buvo išrinktas vienu iš penkių geriausių analitinių centrų Centrinėje ir Rytų Europoje.

Nevyriausybinių organizacijų konsultantas 1996 – 2005             

Kai dirbau Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro (NIPC) konsultantu, nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje buvo tik pradėję steigtis, trūko išmanymo, kaip  reglamentuoti jų veiklą. Pasirinkęs šią naują  ir svarbią temą studijų objektu, savo profesinio kelio pradžioje jau dalyvavau darbo grupėse, kurios rengė šios srities įstatymus, o 1999 m. išleidau knygą „Nevyriausybinės organizacijos: reguliavimas Lietuvoje ir Vakarų patirtis“.

Liberalai 1993 – 2014

Dar mokykloje buvau visuomeniškas, dalyvavau žaliųjų judėjime, o pradėjęs skaityti socialinės, filosofinės krypties knygas, užsikrėčiau liberaliomis idėjomis. Išgirdęs apie Lietuvos liberalaus jaunimo organizaciją, tapau aktyviu jos nariu, o 1997- aisais  – pirmininku. Buvau Lietuvos liberalų sąjungos valdybos narys, teisingumo komiteto pirmininkas. Du kartus buvau Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Biudžeto ir finansų komiteto narys (2001-2006 m.).

Kurį laiką buvau nutolęs nuo politinės veiklos. 2008 m. Liberalų sąjūdžio buvau deleguotas į Teisingumo ministrus ir naujai įsitraukiau į partinę veiklą. Dabar esu Seimo narys ir priklausau Liberalų frakcijai. Šiandien esu Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas. Džiaugiuosi, kad liberalai visada neužmiršta svarbiausio – kad dirbantys žmonės turėtų daugiau galimybių dirbti ir kurti, kad būtų daugiau teisingumo visiems žmonėms.

Profesinė patirtis 1997 – 2004

1997 m. stažavausi prestižinio JAV politikos tyrimų ir analizės institute “Heritage Foundation“. Praktinių viešojo valdymo įgūdžių sėmiausi Frydricho Naumano fonde (Vokietija),  o žinias apie konkurencijos ekonomiką gilinau Vidurio Europos universitete (CEU, Vengrija). Mėnesį, praleistą Ludwig von Mises Instituto vasaros universitete (Alabama, JAV),  laikau vienu turiningiausių patirties prasme: į kursus laikyti austrų ekonomikos pagrindų egzaminą susirenka apie 100, ryžtasi jį laikyti 30, o išlaiko – paprastai ne daugiau 10 žmonių. Šis atestatas man itin brangus.

Šeima 2004

Su žmona Agne susipažinome Klaipėdoje vykusioje konferencijoje. Agnė –  psichologė-psichoterapeutė, Vilniaus universiteto lektorė. Londono universitetas jai suteikė garbės tyrėjos vardą. Auginame tris vaikus – Uną, Anuprą ir Mortą. Su žmona esame sau aiškiai įvardiję: nesvarbu, kokį atsakingą darbą dirbtum, šeima ir vaikai yra tai, kam visada turi užtekti dėmesio ir energijos. Tai leidžia turėti tvirtą pagrindą po kojomis, matyti ateities perspektyvą. Man svarbu, kad vaikai augtų mylinčioje ir dėmesingoje aplinkoje, todėl visuomet randu laiko pasakai, pokalbiui, šachmatų partijai ar kelionei į gamtą su savo mažaisiais. 

Teisingumo ministras 2008 – 2012 m.

Būdamas teisingumo ministru, išsikėliau tikslą sumažinti biurokratiją, sudaryti galimybes greičiau ir pigiau tvarkyti reikiamus dokumentus, padidinti valstybės įstaigų atvirumą ir atskaitingumą visuomenei, pradėjau daugelį metų užstrigusias reformas. Mano kadencijos metu informacija apie valdžios institucijų pirkimus tapo vieša – tai leido sutaupyti daug milijonų, buvo sumažintas verslo priežiūros institucijų skaičius, jų veiklą pradėjome sukti nuo baudimo link pagalbos, pasiekėme, kad įmonės galėtų būti steigiamos internetu, įtvirtinome galimybę už pirmą pažeidimą savanoriškai susimokėti pusę minimalios baudos. Būdamas ministru įgijau geros patirties, kaip dirbant atsakingai, sąžiningai ir kūrybingai net su mažais ištekliais galima pasiekti puikių rezultatų. Asmeniškai labai džiaugiuosi, kad pabaigėme beprasmes diskusijas ir įteisinome gyvybės langelius, kurie jau dabar išgelbėjo 59 kūdikių gyvybes.

Seimas nuo 2012 m.

Dirbdamas Seime toliau kovoju už sveiko proto sprendimus. Kartu su kolegomis liberalais nuosekliai siekiame, kad mažėtų mokesčiai dirbantiems žmonėms, šeimoms, auginančioms vaikus, daugiau investuojame į vaikų talentų ir gebėjimų ugdymą. Išreikalavome, kad Valstybinė darbo inspekcija supaprastintų deklaracijų pildymą. Mano iniciatyva priimtos Kino įstatymo pataisos, kai filmų indeksavimas pagal amžių yra rekomendacinis, o šeima pati sprendžia, ar jų vaikas gali tą filmą žiūrėti.

Apdovanojimai 2011 – 2012

2011 m. gavau aukštą valstybinį Vengrijos apdovanojimą – Komandoro kryžių „Už nuopelnus”. Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu įtikinau Vengrijos valdžią nepataikauti Rusijai ir tęsti politiką, kurios rezultatas – komunistų nusikaltimus oficialiai pasmerkiantis dokumentas. 2012 m. pelniau Investuotojų forumo apdovanojimą už didžiausią indėlį ir sprendimus gerinant verslo aplinką.

 

Šaulių sąjunga ir visuomeninė veikla

Noriu, kad gyventume laisvoje Lietuvoje. Jei laisvei iškils grėsmė, noriu kuo sugebu prisidėti, kad ji būtų atremta, todėl 2014 m. pavasarį įstojau į Šaulių sąjungą, aktyviai joje dalyvauju ir raginu kitus pasielgti taip pat. Manau, kad Lietuva negali būti saugi, jei tai bus patikėta tik siauram profesionalų ratui.

Visuomet palaikiau pilietines ir savanorystės iniciatyvas: ketverius metus priklausiau viešosios įstaigos “Transparency International“ Lietuvos skyriaus valdybai (skatinome pilietines antikorupcines iniciatyvas), esu liberalizmo intelektualus vienijančios tarptautinės asociacijos „Property and Freedom Society“ narys, prijaučiu ir dalyvauju labdaros ir paramos fondo “Maisto bankas” veikloje ir rengiamose akcijose, turiu ir kitus skatinu įsigyti „Donoro“ kortelę.

Laisvu nuo darbo metu bėgioju, žaidžiu krepšinį, meistrauju, lankau šaudyklą, atostogų metu su šeima keliauju gamtoje (pėsčiomis, dviračiu, anksčiau aktyviai užsiėmiau kalnų turizmu).

 

Kandidatas į Vilniaus miesto mero postą 2014

Miesto mero pareiga – išgirsti miestiečių balsą, įsiklausyti į žmonių poreikius ir padėti įgyvendinti miestiečių svajones.

Pagrindiniai mano darbai savivaldybėje: skatinsime naujų gerai apmokamų darbo vietų kūrimą, palengvinsime smulkaus  verslo darbo sąlygas mieste; atgaivinsime miegamuosius miesto rajonus, kad jie turėtų išskirtinį veidą ir traukos centrus; skirsime 100 EUR per mėnesį krepšelį ne tik valdiškus, bet ir privačius darželius lankantiems vaikams – visi vaikai pateks į darželį; užtikrinsime sąžiningas kainas miestiečiams – šildymo sąskaita bus bent penktadaliu mažesnė, pagelbėsime, kad gyventojai patys pasirinktų geriausią namo prižiūrėtoją. Sugrąžinsime Nerį miestiečiams, kad žmonės galėtų prie jos sugrįžti: pramogauti, sportuoti, dalyvauti kultūros ir meno projektuose. Vilnius taps sąžiningai ir efektyviai valdomu miestu.


 

Share

7 Responses to “Apie autorių”

 • Really item of stuff. A bit ago i stumbled upon your web blog site as well as in accession cash expressing we have truly loved factor your blog content. On the contrary I am opting-in jointly with your elevate and perhaps I achievement somebody obtain routinely quickly.

 • شات بنات parašė:

  m of stuff. A bit ago i stumbled upon your web blog site as well as in accession cash expressing we have truly loved factor your blog content. On the contrary I am opting-in jointly with your elevate and perhaps I achievement somebody obtain routinely quickly.

 • m of stuff. A bit ago i stumbled upon your web blog site as well as in accession cash expressing we have truly loved factor your blog content. On the contrary I am opting-in jointly with your elevate and perhaps I achievement somebody obtain routinely quickly.

 • We do not seek to “destroy” the DNC or Obama. We seek to have our party and its leaders uphold the promises they have made. I am a lifelong Democrat, always will be, but until the Democratic party “gets around to” serious LGBT issues, I’ll be fine just sitting it out and not getting all wrapped up in the rhetoric: give us money, give us money, give us money, and on and on and on.

 • شات بنات parašė:

  ot seek to “destroy” the DNC or Obama. We seek to have our party and its leaders uphold the promises they have made. I am a lifelong Democrat, always will be, but until the Democratic party “gets around to” serious LGBT issues, I’ll be fine just sitting it out and not getting all wrapped up in the rhetoric: give us money, give us money, give us money, and on and on and on.

 • kk parašė:

  http://www.delfi.lt/projektai/euras/naujienos/dienos-pietu-kainos-isaugo-kaip-pasiteisina-verslininkai.d?id=66843680

  Seniai stebiu jus internete, atrodot, sąžininkas. Dabar turit galimybę man įrodyti, kad toks ir esat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos