Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Parlamentinės užklausos

Seime egzistuoja toks Parlamentinių tyrimų departamentas, kuris ryšių su panašiomis institucijomis kitose šalyse pagalba padeda gauti informaciją Seimo nariams jų darbui. Prašymų kažką sužinoti – krūvos. Ar visi prašymai prasmingi – nežinau. Žinau tik, kad kai kuriose šalyse pasitaikė rimtų piktnaudžiavimų šia teise.

Žinau ir, kad pas mus (kaip ir dažniausiai kitur) neviešinama, kas, ko, kodėl prašė, ir kokį atsakymą gavo. Iš to šis tas atsitinka. Pavyzdžiui, prieš kokį dešimtmetį politikai norėjo rentas sau įsitvirtinti. Visos frakcijos pasirašo, kad, maždaug, pasaulis į tą pusę eina. O paskui paaiškėja, kad prieš savaitę gavo minėtojo departamento išvadą, kad viskas taip, bet… atvirkščiai.

Niekaip nepavyksta man išsiaiškinti kas ten tuose tyrimuose slapto. kodėl, jei ne iš karto, tai po mėnesio bent kokio visos išvados taptų viešos. Na, bet jei jau viešuosius pirkimus prieš ketverius metus pavyko išviešinti, tai ir šiuos tyrimus pavyks. Pradedu, be abejo, nuo savęs.

Žodžiu, skelbsiu čia tai, ką pats užklausiu, kodėl, ir ką gavau. Jei Seimo kanceliarija nesugalvos kaip gali paskelbti tvarkingai tuos tyrimus, tai ir kitus tyrimus pradėsiu užsiprašyti ir skelbti.

O kol kas – pradedam:

1. Klausiau kokia praktika yra kitų šalių parlamentuose dėl imunitetų pralamentarams atėmimo arba ne, kokiais kriterijais įprasta vadovautis. Atsakymas.

2. Klausiau ar yra dar kur tokia šalis, kur, kaip Lietuvoje, būtų draudžiama darželiuose vaikus maitinti be mėsos. Pasirodo, ne. Atsakymas.

3. Klausiau ar dar yra kur taip, kaip sumastė mūsų Maisto ir veterinarijos tarnyba – kad būtų įsakmiai uždrausta neštis savo maistą į viešojo maitinimo įstaigas. Aišku, kad ne… Gal dabar susiprotės savo klaidą mūsiškiai taisyti… Atsakymas.

4. Klausiau ar dar yra kur taip, kaip kad mūsų Civiliniame kodekse, kad įmonių pavadinimai būtų privalomai tik nacionaline kalba (lyg ir veikti turėtų tik vietinei rinkai…). Rezultatas – aišku, kad ne. Tik Slovėnijoje taip reguliuojama, o kitur – laisvai. Atsakymas. Tai gerokai parems mano užregistruotą CK pakeitimo projektą šiuo klausimu.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos