Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kovo 11-sios dovana

Ne kiekvienai kartai taip pasisekė kaip manajai. Štai mano seneliai gali pasidalinti prisiminimais kaip vaikystėje augo pusiau laisvoje aplinkoje, vėliau kentė karo, genocido baisumus, kaip miškuose ar Sibire neteko artimųjų, o dar vėliau patyrė ilgą totalitarizmo šaltį. Galiausiai netgi atnešta laisvė grynai buitine prasme būtent šiai kartai kai kartais tapo sunkia našta.

Tikiuosi, kad po daug metų kartu su savo kartos žmonėmis galėsiu dalintis kitokiais atsiminimais, kurie jau šiandien yra mano kartos savasties dalis. Žinau ką reiškia žmogui gyventi totalitarinėje sovietinėje sistemoje ir tikiuosi to niekada nepamiršti. Kartu galiu pasidžiaugti, kad ši sistema griuvo ir mes turime galimybę būti laisvi. Ne tik pasidžiaugti, bet ir pasididžiuoti, kad ir lašelis mano indėlio buvo įdėta šiems pokyčiams palaikyti.

Kinijoje, kiek teko girdėti, populiaru yra palinkėti gyventi nuobodžiais laikais. Labai džiaugiuosi, kad prieš dvidešimt metų teko išgyventi tokius įdomius įvykius, o tie įvykiai atnešė tokias pozityvias permainas.

Nuoširdžiai nesuprantu kai kurių žmonių, kurie teigia, kad dvidešimt metų ėję į laisvą Lietuvą jos neberado. Suprantama, kad sovietinės žvaigždės blizgesys buvo ryškesnis nei šiandien. Tačiau ar reikia dėl to kaltinti nepriklausomybę, laisvę, ar tinkama proga tokiems pašnekėjimams yra kovo 11-oji? Aš nemanau.

O gal tokias pesimistines nuotaikas sukelia tik trumpa atmintis. Sakau tiesiai – neįsivaizduoju sveiko proto žmogaus, kuris, jei sovietiniais laikais nebuvo privilegijuotas, galėtų sutikti keisti dabartinę Lietuvą į sovietinę.

Jei šiandien ko trūksta ar kas ne taip (o to tikrai yra), daugeliu atveju galime pasakyti, kad tik mes patys esame kalti. Kartais tai mūsų asmeniniai sprendimai, kartais bendri politiniai. Tačiau net jei politika Lietuvoje ne tokia, kokios norėtume, klausimą vis tiek galime nukreipti į save – ką aš pats padariau, kad būtų geriau? Apkaltinti ką nors kitą (Maskvą, Briuselį, valdžią, oligarchus, spekuliantus) dėl mūsų bėdų visada lengviau. Tačiau turėti bent galimybių pačiam savo ir savo tėvynės padėtį taisyti – didelė dovana.

Sveikinu visus ir save su Lietuvos ir mūsų visų asmenine laisve. Džiaukimės ja, naudokimės ja, dalinkimės ja.

Rodyk draugams

Share

, ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos