Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kaip valstybė “Valstybės žinias” gelbėjo

 

Yra tokia Valstybės įmonė „Valstybės žinios”, kurios steigėjas yra Seimas, o vadovas – buvęs ministras, buvęs Seimo narys, buvęs kelių partijų narys. Ši įmonė skelbia teisės aktus ir informacinius pranešimus, nes į Lietuvą dar neatėjo interneto laikas, nes spausdintinis žodis greičiau ir lengviau ir pigiau visus pasiekia, nes taip buvo nuo seno.

Yra keistų Vyriausybės narių, įskaitant mane (ir bendrai ši Vyriausybė tokia keista), kurie inicijavo įstatymų pakeitimus, kad teisės aktai būtų oficialiai skelbiami internete, o valstybės informaciniai pranešimai irgi. Jiems atrodo, kad tai paprasčiau, prieinamiau visuomenei, skaidriau, efektyviau,
pigiau.

Pavyzdžiui, pagal Vyriausybės siūlymus Seimas jau buvo priėmęs Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimą, kad apie viešuosius pirkimus skelbiama internete Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Valstybė dėl to per metus sutaupytų apie 2 mln. Litų, kuriuos perkančios organizacijos sumoka Valstybės įmonės išlaikymui.

Tiesa, kitas siūlymas – pagal kurį viešame nemokamai internete prieinamame teisės aktų registre būtų skelbiami teisės aktai jau daugiau kaip metus Seime iš mirties taško nejuda. Gal šiek tiek nepatogu – tokia reforma įrašyta patvirtintoje Vyriausybės programoje… Bet nieko – dėl biurokratijos, brangumo, teisės skelbimo nepatogumo vis tiek bus galima kaltinti ministrą, ar ne?

Šiandien Seimas sugrįžo ir prie anksčiau priimtų sprendimų koregavimo – viešieji pirkimai grįžta į popierių! Jokių internetų, jokių modernizavimų. Valstybės įmonė ir jos vadovas galės gyvuoti toliau. Vadovo vardu noriu padėkoti jo draugams Seimo nariams.

Juk jau ir taip Lietuvoje per daug to „liberalizmo”, per daug įsibėgėjome su tuo modernizavimu ir elektronizavimu, ir apskritai – negi gaila tų dviejų milijonų, kurie bus sumokėti Valstybės įmonei?..

Užtat taip bus gerai, kad nereikės sukti galvos ką daryti su ta Valstybės įmone, netekusia priverstinių klientų, nereiks aiškintis kodėl kažkas praranda darbą, ir apskritai kodėl kažkas keičiasi.

 

Rodyk draugams

Share

, ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos