Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Užkalbėjimai ir nusiteikimai

Šiandien Teisingumo ministerijoje vyko tikrai nebloga diskusija apie teisėkūros problemas, kurią inicijavo Lietuvos teisininkų draugija ir VU Teisės fakultetas su Teisingumo ministerijos palaikymu.

Pranešėjai puikūs, dauguma labai iškalbingi. Įdomu klausytis. Bet… Mano viltis, kad „problemos“ yra tik konferencijos pavadinime, o turinyje bus koncentruojamasi į jų sprendimus, taip ir liko mano viltimis (ne gerai, išbuvau kiek daugiau nei pusėje renginio).

Vėl ta pati mantra – blogai, blogai, blogai. Vėl mėgavimasis nesėkmėmis, nesąmonių rinkiniais. Vėl apibendrinimai, po kurių dingsta bet kokie pozityvūs ir sprendimų ieškantys aspektai.  Tai puikius pranešimus paverčia niekiniais, o nuostabų intelektą pasuka negatyvo linkme. Nes juk jei labai malonu problemų stadijoje, tai į sprendimų stadiją niekada ir nepereisime.

Štai čia ar nepapuolu į spąstus – juk pats sakau, kad kažkas blogai? Pavojus yra. Kad taip neatsitiktų, manau reikia kelių dalykų (šias taisykles iškart ir pritaikysiu):

1. Padėkoti žmonėms, kurie pamato blogybes, net jei tai persunkta negatyvu.

2. Paklausti šių žmonių ką jie siūlo konkrečiai man, kad aš galėčiau ką nors pakeisti (gal jų niekas niekada neklausia, dėl to jie tokie pikti)

3. Pasiteirauti, ar tiek daug blogybių matantis asmuo pats ką nors be kritikos gali ir ruošiasi daryti.

O svarbiausia – visada padėkoti ir pagerbti tuos, kurie kažką DARO, kad būtų geriau.

Share

, , , , ,

4 Responses to “Užkalbėjimai ir nusiteikimai”

 • skirmantas tumelis parašė:

  Same story butų savininkų bendrijoje. Atsiranda hyperaktyvių veikėjų, kurie nuolat piktinasi ir rėkauja, o kai pasiūlai ką nors padaryti pereina prie ad hominem. Kovoju žiauriu jumoru ir jų ydų džiaustymu kol kas. Kol kas lygtais padeda…

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Metodas geras 🙂

   Bijau tik kad kai kalba visuotinai pripažinti korifėjai, ir dar gerai kalba (na, tikrai linksmai ir įtikinamai), tai šis metodas ne visada padeda. Nebent jomoras tikrai žiauriai žiaurus ir žiauriai efektyvus, o padžiauta yda horizontą uždengia.

   • Smalsutis parašė:

    O kas cia gali buti gero, kada salyje tokia betvarke??
    ..valdzia vagia, tauta skursta..
    Zodziu, jeigu kam siandien ir gera, tai ministrui. Sypsena nenueina nuo veido, nuo ausies iki ausies :))
    Ministre, ka jus vartojate? Kokias optimizmo piliules reikia gerti?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos