Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kokybės užkalbėjimai kokybės nepadidina

Vidaus reikalų ministras pateikinėja naujos Vyriausybės inicijuojamus Vyriausybės įstatymo pakeitimus. Apie košę, kad tikslai ir argumentai dėl pakeitimų nesisieja su siūlomomis priemonėmis nekalbėsiu. Kad nėra naujų idėjų, o tik grįžimas prie seno, irgi akivaizdu, bet nesiplėsiu.

Tikėčiausi, kad visgi pristatinėjantis ministras ir visa Vyriausybė bet bent jau kažkiek apie projektą turėtų žinoti – kodėl jie siūlo būtent tai, ir kaip tai padės pasiekti tikslus. Taigi, apie tai.

Uždaviau klausimą ministrui:

„Ar Jums žinomos galimos priežastys, kodėl ne tokia, kokia galėtų būti yra pateikiamų įstatymų kokybė, ar atlikta analizė.

– Kiek praėjusios kadencijos metu padaugėjo pateikiamų įstatymų projektų palyginus su užpradėjusios kadencijos Seimu;

– Kiek dėl valstybės aparato mažinimo sumažėjo žmonių, vertinančių teisės aktų projektus (ne buvo perkelta, o būtent sumažėjo);

– Kaip pakito žmonių skaičius ir procedūros atskirose ministerijose, kurios rengia projektus ir yra atsakingos už jų kokybę;

– Kodėl vienų ministerijų parengti projektai nuolat sulaukia mažiau pastabų ir jos ne tokios esminės, nei kitų ministerijų projektai, o rimčiausios pastabos visada yra dėl kelių ministerijų projektų?

– Ar nėra sąsajos tarp to, kokie projektai Vyriausybėje buvo svarstomi skubos tvarka ar netgi ne pagal reglamentą (o tai priklauso nuo Ministro pirmininko), teisininkams neturint progos pateikti išvadas, ir to, kad paprastai būtent dėl taip pateiktų projektų pastabas pateikia Seimo teisininkai;

– Kiek yra tokių projektų, dėl kurių Seimo teisininkai pakartoja Teisingumo ministerijos pastabas, į kurias nebuvo atsižvelgta.

Skaitant Jūsų pateikiamą projektą ir aiškinamąjį raštą, panašu, kad jūs nežinote tikrųjų priežasčių, dėl kurių teisės aktų projektai nėra tiek kokybiški, kiek galėtų būti, todėl ir Jūsų siūlomos priemonės yra netinkamos. Ar nemanote, kad norint kokybės, reikia turėti šiuos atsakymus ir priimti adekvačius sprendimus?“

Atsakymas į šį klausimą, deja, susivedė į tai, kad viskas bus geriau ir kad bus padidinta kokybė. Na ką gi, sėkmės. Nors jos ir sunku tikėtis, kai sėkmei nekuriamos prielaidos, kai kokybės siekiama politiniais užkalbėjimais, o ne rimta analize ir iš jos išplaukiančiais siūlymais.

Rezultatas viso šio pradėto baliaus Seime – projektas Seime bus priiminėjamas skubos tvarka (kaip turbūt ir Vyriausybėje), o tai reiškia, kad šiandien jis pateiktas, o ketvirtadienį jau taps kūnu. Nesvarbu, kad kiek atsiduodančiu užvakarykščiu prakaitu…

Share

, ,

Comments are currently closed.

3 Responses to “Kokybės užkalbėjimai kokybės nepadidina”

  • P. parašė:

    “Ar nemanote, kad norint kokybės, reikia turėti šiuos atsakymus ir priimti adekvačius sprendimus?”

    Toks pasakymas, sako, nuteikia priešiškai ir verčia atsakyti “ne, nemanau” iškart po antro žodžio. Siūlau dažniau sakyti “Turėtumėte sutikti, kad” arba “Juk pritariate, kad” arba griežtesnis “Ar suprantate, kad” 🙂 Čia tiesiog, tipsas kaip programuoti palankumą savo žodžiais – ir nors atrodo smulkmena – tikrai veikia.

    • XX parašė:

      Gera pastaba. Derėtų į ją atsižvelgti.

      • Remigijus Šimašius parašė:

        Teisingai. Reiks prisiminti. Nors šį kartą nebuvo padėję, nes jie apsiprendę (nors ir nesuvokiu dėl kokių motyvų)

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos