Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Stiprėjanti mada: dėl blogų sprendimų kalta aplinka

Supratau vieną aiškų principą, kuris pradeda įsivyrauti naujoje vyriausybėje – kuo didesnę nesąmonę padarai, tuo labiau dėl to kalta ankstesnė vyriausybė.

Sopranai ėjo pas psichologę, ne psichiatrę. Nors buvo sudėtingi klientai, bet paslaugos teikėjui nereikėjo dar keturių pagalbininkų

Štai V.P. Andriukaitis Patvirtino labai keistus reikalavimus psichiatrų kabinetams (taikliai apie tai parašė Lietuvos rytas), pagal kuriuos dirbti individualiai praktiškai kaip ir nebeįmanoma. Pabaksnojus pirštu ką tai reiškia, pradėta vizginti uodegą, o tuo pačiu – ir versti kaltę ant ankstesnės vyriausybės.

Cituoju iš Lrytas.lt :

“Sveikatos apsaugos ministerijos Specializuotos medicinos pagalbos skyriaus vyriausiosios specialistės Odetos Vitkūnienės aiškinimu, parengti tokį teisės aktą, kuris įpareigotų psichiatrus suburti komandą, įpareigojo ankstesnė Vyriausybė.
„Tie reikalavimai nėra nauji – tik dabar jie taikomi ir privatiems psichiatrijos kabinetams. Jie dažniausiai konsultuoja lengviausius ligonius. Bet psichiatrijos ligų yra kuo įvairiausių, ir gana sunkių.
Todėl reikia ir garantijos, kad psichiatras bet kokiu atveju galėtų suteikti visapusišką pagalbą ir patenkintų paciento poreikius. Tad reikia talkininkų: socialinių darbuotojų, slaugytojų. Nebūtina, kad visi kartu vienose patalpose dirbtų.”

Tačiau su tuo “anksesnė valdžia kalta” yra problemėlių… Ankstesnės vyriausybės priemonių plane buvo punktas “Parengti ir patvirtinti psichiatrijos, neurologijos, endokrinologijos, urologijos specializuotų ambulatorinių sveikatos paslaugų teikimo reikalavimus”

Ponai SAM aktyvieji biurokratai ir ponas ministre su visa politine komanda:
– visų pirma ankstesnės vyriausybės programa ir jos priemonių planas niekaip neįpareigoja Jūsų vyriausybės;
– antra, toje priemonių plano nuostatoje nebuvo liepiama nustatyti neprotingus reikalavimus.

Nesu gerbėjas (greičiau kritikas) kaip ankstesnėje vyriausybėje buvo tvarkomasi sveikatos srityje. Tačiau nebūtina demonstruoti, kad kas buvo, tai ne dugnas, kad galima ir blogiau.

Daugiau pagalvokite prieš ką nors darydami, pasitarkite, tada gal nereiks ieškoti kaltų aplinkui, nereiks teisintis kad ne tai turėjome galvoje.

Share

, , ,

12 Responses to “Stiprėjanti mada: dėl blogų sprendimų kalta aplinka”

 • skirmantas tumelis parašė:

  Šį kart padidintas šriftas buvo labai vietoje 😉

 • Skuduras parašė:

  Niekaip negaliu patikėti, kad tai vyksta. Aš kategoriškai atsisakau, kaip mokesčių mokėtojas, apmokėti ieškinius (tiek iš paslaugos gavėjų, tiek ir tiekėjų pusės), kurių galimai gali nepritrūkti vedant tokią politiką.

 • Artūras Račas parašė:

  Tas, kas padidintu šriftu labai tinka Pravieniškėse įvykdytai “reformai”.

  • kestutis d parašė:

   Iš savo komentatorių reikalaujate argumentacijos. Galėtumėte pats parodyti gražų pavyzdį ir savo pasisakymą irgi praargumentuoti

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Artūrai, gal galima konkrečiau?

 • Nesvarbu parašė:

  O sitame eiliniame uzvaziavime ant vyriausybes, kartais nera ir asmeninio intereso?

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Jeigu jūs apie tai, kad mano žmona psichologė, tai ji būtent psichologė, ir jos šis kvailas įsakymas neliečia. Kita vertus, gal ir palies, nes polėkis, pas ministerį, aiškiai yra…

   Beje kitą jūsų komentarą ištryniau, nes a la prielaidų kėlimas bandant kažką įteigti čia nepriimtinas.

 • Psichiatrė parašė:

  Dėkui labai, kad keliate šią temą. Na, kad įsakymas absurdiškas, akivaizdu.
  Kaip viena iš privačiai dirbančių psichiatrų (ir negaunati JOKIŲ lėšų už savo pacientų gydymą iš ligonių kasų) turiu klausimą – ką mes, kaip suinteresuotų profesionalų grupė, turėtume/galėtume iš savo pusės padaryti, kad šis įsakymas nustotų galioti/būtų pataisytas? Parengti kažkokį dokumentą? Inicijuoti ką?
  Dėkui labai.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Galima prašyti paaiškinimo iš SAM ką jie konkrečiai turi galvoje, kur neaišku. Galima inicijuoti kreipimąsi į administracinį teismą. Jeigu ką – galime susitikti, pasitarti. Duokite žinią.

 • Nesvarbu parašė:

  Labai gerai, kad nepalies, nors, kaip pasakytu Vytenis Povilas dar ne vakaras, ponai liberalai.
  Beje, gerai, kad istrynete, pats tokiu galimybiu buciau neturejes, gerai vien jau del to, jog mano prielaidos nepasitvirtino ir jokio kriminalo cia nera. Bent jau taip teigiate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos