Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Nacionalinio susitarimo migla

Vyriausybė demonstruoja atvirumą, todėl su visais šnekasi, inicijuoja nacionalinius susitarimus. Paskui susitariančios šalys pradeda atsiprašinėti už tai, kad susitarė (http://www.lvdk.eu/go.php/lit/Nacionalinis_susitarimasUz_nepraskolinta/44549).  Iš savo varpinės irgi galiu pasakyti keletą niuansų.

Pirma, norint Vyriausybei susitarti, ji turi turėti poziciją. Mokesčių klausimais, ypač dėl Sodros įmokų didinimo, dėl nekilnojamojo turto mokesčio gyventojams įvedimo, tokio sutarimo Vyriausybėje kol kas nėra ir bent jau Liberalų sąjūdžio deleguoti ministrai tam iki šiol niekaip nepritarė! Šių eilučių autorius irgi nesiruošia balsuoti „už”. Taigi, „Vyriausybė” į susitarimą eina su neaiškiu mandatu.

Antra, susitarime dalis dalykų pateikiama kaip tokie, dėl kurių nėra diskutuojama, todėl tai tik santykinis susitarimas. Be to, argi ne manipuliacija laikytina tai, kai, tarkime, su profesinėmis sąjungomis „susitariama”, kad reikia įvesti nekilnojamojo turto mokestį?..

Galiausiai, trečia, nacionalinis susitarimas – tariamas ar tikras – nėra nei rinkimų, nei koalicijos formavimo pakaitalas. Visuomenė nuomonę apie politikos kryptį išreiškė per rinkimus (sutinku, kad dalis partijų vėliau ją apgavo), o konsensusas tarp skirtingų vizijų pasiektas Vyriausybės programoje. Kokio dar susitarimo reikia?..

Rodyk draugams

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos