Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kalėjimų sistema pagavo pokyčių bangą

 

Praėjusią savaitę susitikau su visų Kalėjimų sistemos įstaigų vadovais ir kai kuriais kitais darbuotojais – toks kaip ir atsisveikinimas. Keli trumpi pastebėjimai iš susitikomo.

Ten dedasi įvairūs dalykai. Dar yra nemažai ką nuveikti, kad šie dalykai vestų tik į visuomenės saugumą.

Visų pirma, džiaugiuosi, kad atmosfera žymiai geresnė nei prieš ketverius metus ta prasme, kad mažiau įtampos, daugiau kalbėjimo apie realias problemas.

Nebetenka vadovams paskelbti, kad gėrimai, kurie kainuoja pusę vadovo atlyginimo, sugrįš tuo pačiu keliu pas jų siuntėjus, kuriais jie pasiekė mano artimuosius. Kad mano pagarbą ir pasitikėjimą galima užsitarnauti darbo rezultatais, o ne bandymais įsiteikti ar suktomis gudriomis korupcinėmis užuominomis ar užtariančiais draugais.

Kaip pastebėjo patys vadovai, per tą laiką pasikeitė 3/4 įstaigų vadovų. Galiu sau ir kitiems pasakyti, kad iš esmės pasitikiu dabartiniais vadovais, išskyrus vieną, kuris vis dar serga, po to kai paprašiau jo atsistatydinti.

Smagu buvo įteikti padėkas dešimčiai pareigūnų, kurie parodė ypatingą drąsą ir orientaciją gaisro Lukiškėse ir riaušių Marijampolėje metu.

Beje, tikiuosi, kad būsimas ministras turės daugiau progų skatinti vadovus ir kitus darbuotojus, nes realiai pradėjo veikti rodiklių sistema, pagal kurią galima išskirti tuos, kas realiai pasiekia išskirtinai gerų rezultatų.

Nesileisiu į svarbius, tačiau kai kur techninius, dalykus kas dar pasikeitė kalėjimų sistemoje (bus dar progų). Tačiau noriu pasidžiaugti, kad kalėjimų sistema pagavo pokyčių bangą. Jei ji nebus nuslopinta, šie pokyčiai tikrai atneš didesnį saugumą visuomenės nariams.

Tiesa, dar gavau dovanų nuteistųjų gamybos rankdarbį – preciziškai sumeistrautą medinį burlaivį.

Pastarąjį artimiausiu metu pasiūlysiu įsigyti aukcione (lėšas panaudojant labdaringiems tikslams). Manau, ir jį gaminusiems nuteistiesiems bus malonu žinoti, kad šis rankdarbis buvo ne šiaip laisvalaikio prastūmimo priemonė, bet ir būdas padėti tiems, kam iš tikrųjų reikia pagalbos.

Share

, , ,

9 Responses to “Kalėjimų sistema pagavo pokyčių bangą”

 • baekjo parašė:

  Ech, gaila, nemažai padaryta, dar daugiau pradėta daryti, o dabar reiks su veselkomis, gražuliais ir vėsaitėmis seime kariauti.

 • kestas parašė:

  Kažin ką nuteistasis gavo už burlaivį? Savaitę prižiūrėtojai nemuš 🙂
  Jie ten gerų dalykų gamina. Galėtų būti internetinė parduotuvė.
  Bet labiausiai man patiko ta vieta apie dovanas. Čia visose ministerijose tas pats. Ruoškit dovanas vargoliai, valdžia keičiasi.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Laukiau šito klausimo. Tikiuosi, kad pardavimas šito dirbinio aukcione bus akstinas pagaliau normaliai sukurti internetinę parduotuvę. Iki tol buvo didesnių bėdų (nors galima buvo, sutinku). O ką gavo nuteistieji – medžiagas, proga kažkuo užsiimti. Beje, siūlau pažiūrėti dokumentinį filmą “Laisvė kurti” apie kalinių šiuos darbus.

 • kestas parašė:

  Dar vieną klausimą norėjau paklausti. Jūs tinklaraštį darbo metu rašydavot ar po darbo?

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Kažkoks, atsiprašau, pridurkas, jau bandė kažkada prie to prisikabinti. Jei atsakysite, kada baigiasi ir kada prasideda ministro darbas, ir kas yra ministro darbas, tai atsakysiu į jūsų klausimą. Kada rašau atsakymą jums į šį klausimą su kvaila potekste – pasižiūrėkite įrašo laukelyje.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Beje, pasitaikantys pikti komentarai ne į temą keliauja į šiukšliadėžę.

 • Remigijus Šimašius parašė:

  Tikrai patiko šis pasidalinimas įspūdžiais iš FB, tad perkeliu čia:
  “Valio:). Pamenu Jūsų pirmą prisistatymo kalbą KD, kurios metu užsiminėte apie grąžintus prabangius butelius ar butelį. Tai buvo STIPRU ir, matyt, kai kam labai netikėta, matant naują jauną veidą:)… Viliuosi, Jūsų šios kadencijos atsisveikinimo kalba KD buvo linksmesnė, optimistiškesnė – juk daug prasmingo nuveikta, o ir Jumis patikėta. Tikiuosi, Jūsų pradėti darbai bus tęsiami.”
  Ir, žinoma, ačiū.

 • Nesvarbu parašė:

  Kaip ten byloja uzrasas ant valdininko duru: geliu ir saldainiu – negeriu.
  Ir jeigu koks darbuotojas nepasidomi, neatlieka namu darbu, kuo pamaloninti savo virsininka, tai tik jo problema. Jeigu ankstesniam pakakdavo prabangaus konjako butelio, tai tikras liberalas pripazista tik pinigu skoni..
  Cia taip pasvarstymai is Lietuvos realiju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos