Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Audra blogerių stiklinaitėje

 

Kai kas įvyko praėjusią savaitę, kas sukėlė audrą mažoje žavioje blogerių stiklinėje. Čia apie ūkio ministrę ir blogerius. Pripažinsiu, kad iki galo šia tema sugebėjau perskaityti tik pačios ministrės blogo įrašą, kur ji kviečia į susitikimą, ir dar gražiai parašo, kodėl manęs nekviečia (prie to dar grįšim). Tačiau tai, ką paskaitinėjau daug kur kitur, verčia iš koto ne visai žaviąja prasme.

Pradėkim nuo konstatuojamosios dalies. Faktų chronologija grubiuoju būdu:

Nežinau kaip ten buvo, bet diskursai, kaip suprantu, prasilenkė ne daug susiliesdami. O gaila. (Nuotrauka su post factum kilniaširdišku http://powiuke.wordpress.com/ paimta iš ten)

– Ūkio ministrės atstovai apsimesdami ūkio ministre keistai elgėsi socialiniuose tinkluose;

– Toks elgesys susilaukė pagrįstos kritikos ir pašaipų lavinos;

– Ministrė bandė taisyti padėtį pasikviesdama blogerius pas save į svečius (ir, manau, teisingai padarė);

– Dalis blogerių atėjo ir parašė kad nieko ypatingo nepamatė. Lyg ir nusprendė, kad ministrė gal ir neverta tiek baisių pašaipų, nors susitikime kažkuo ir nesublizgėjo. Taip ir parašė savo bloguose;

– Antra dalis blogerių susitikime pamatė pozityvo, nes ministrė klausosi ir pažadėjo dirbti kryptingai, viešinti (reiškia ir turėti!) rodiklius. Taip ir parašė savo bloguose;

– Trečia dalis blogerių į susitikimą net nėjo, nes daugelis būdami dideliais konservatorių ir jų naujojo trolipiaro mylėtojais žinojo, kad čia spąstai (turbūt ir kad iš oponentų reikia tik šaipytis, kad gink Dieve nieks nepagalvotų, kad kažkur yra sąlyčio taškų). Taip ir parašė savo bloguose;

– Ketvirtieji nėjo dėl kitų priežasčių, bet apie tai nėra ką kalbėti;

– Delfi.lt paskambino porai blogerių (pasitaikė iš pirmosios grupės) ir iš jų komentarų sudėliojo reportažą, kuris kitiems pasirodė kaip blogerių pralaimėjimas, nes nebepavyksta taip pat smagiai kaip iki tol šaipytis iš ministrės;

– Vieno iš antrosios blogerių grupės žmona pradėjo dirbti ministrės patarėja ryšiams su visuomene (koks geidžiamas darbas dirbti tokioje viešųjų ryšių situacijoje esančiai ministrei – nerealu…)

– Trečioji blogerių grupė pasiuto ant pirmosios ir ypač antrosios blogerių grupės, dėl ko tikrai ar tariamai susirūpino dalis ketvirtosios blogerių grupės.

Čia jau galutinai pasiklystam, sustojam, ir pereinam prie esmės.

O esmė ta, kad niekas nėra nei šventasis, nei velnias. Visi padaro klaidų. Nors, kaip ministrės politinis oponentas, tarsi turėčiau džiaugtis jos nesėkmėmis, visai tuo nesidžiaugiu, nes esu pilietis. Man patinka, kai pelnytai pasišaipoma. Tačiau tuo pačiu džiaugiuosi, kad ministrė demonstruoja norą pradėti normaliai dirbti.

Kadangi ministrė rašo, kad su manimi dar turės progos pabendrauti, ir tai yra tiesa, tai pasakysiu, kad mielai su ja bendrausiu. Tikrai netikiu, kad iš jos pusės bus tiek entuziazmo gerinti verslo priežiūros institucijų veiklą (kad jos dirbtų kryptingai, efektyviai ir nesmaugtų verslo), kiek turėjome su Rimatu Žyliumi ir mūsų komandomis.

Tačiau tikiu, kad ir jai aktualu, kad geri darbai būtų padaryti, todėl ji tęs tai, kas pradėta. Padėsiu ministrei, jei tik jai to reikės, kad tie rodikliai, kurie jau yra užduoti priežiūros konstitucijoms, būtų vertinami rimtai.

Ar ji pati tai vertina rimtai sužinosime netrukus. Pavyzdžiui, kovo mėnesį visos įstaigos pateiks savo veiklos ataskaitas, kuriose matysis kas nuveikta veiklos gerinimo kryptimi. Ar jas Vyriausybė tvirtins, kaip įvertins (įvertino) įstaigų vadovus, kokius tikslus (rodiklius) jiems suformavo ar dar suformuos. Ankstesnė vyriausybė naujajai paliko ne tik neužbaigtų darbų, bet ir sukurtų įrankių šiems darbams padaryti. Žiūrėsim, ar bus noro ir ryžto jais naudotis.

Tikiuosi, kad apie politinius ir visuomeninius reikalus rašančių blogerių bendruomenė nukreipti savo energiją nuo tarpusavio santykių aiškinimosi (kas aktualu tik jiems patiems), prie stebėjimo ir aštraus rašymo apie tai, ką gero ar blogo daro valdžia.

O ministrės viešiesiems ryšiams linkiu turėti ką iš tikrųjų gero viešinti, nes kitaip, na patys matėme…

 

Share

, , , , ,

19 Responses to “Audra blogerių stiklinaitėje”

 • M. parašė:

  Trumpas ir aiskus patarimas po sios istorijos – niekada, niekada, NIEKADA neturekite reikalu su Mindaugu Voldemaru ir Neriumi Jasinaviciumi is Commonsense.lt – nors apie tai daugelis jau kalbejo ir anksciau, bet po to kai jie taip pasinaudojo blogeriais del siltos vietos Voldemaro zmonai, siulau – venkit ju verslo reikalais kaip tik imanoma.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Gal ir nereikėtų kišti liežuvio, bet aš už teisybę 🙂 Nemanau, kad ta vieta labai šilta…

   • tomukas parašė:

    Nėra nieko šilčiau, kaip konsultantams turėti savo vietininką ministerijoje 🙂

 • pow parašė:

  Nežinojau, kad ten buvot ir fotografavot.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Nebuvau. Nuotrauka iš Rokiškio Rabinovičiaus pasisklinta. Atsiprašau, jei kieno nors autorines teises pažeidžiau. Jei žinosiu kieno, iš karto atsiprašysiu ir parašysiu (arba išimsiu, jei prieštaraus).

   • pow parašė:

    Taip, mano teisės supyko. Rokiškis pradžioj paminėjo, kad aš fotografavau. Išimti neliepiu, bet būtų gerai, kad bent parašyta kieno foto arba parašyti, kad autorius nežinomas. 😀

 • Artūras Račas parašė:

  Na, taip, buvusio ministro Šimašiaus stiklinė yra labai didelė… Žiūrėkit nepaskęskit joje netyčia.

 • jurgis parašė:

  Man tai šis Vėsaitės susitikimas primena mokyklą. Pakvietė ją prie lentos, ji pamykė, nieko gero neatsakė, po to visi švilpė ir tyčiojosi pertraukų metu. Bet atsirado narsuolių kurie pradėjo su ja šnekėtis – ne tyčiotis, o normaliai šnekėt. Ir iškarto susilaukė nemalonės patys 🙂

 • Nesvarbu parašė:

  situacija kazkuo tapati, kada vieno eksministro viesuju rysiu pradzia buvo atlygio pakelimas, atstovei rysiams su visuomene jau pirma darbo diena.. Bet visi padaro klaidu. O visas tas verslo prieziuros gerinimas man daugiau kvepia viesais rysiais ir saves pateisinimo buvimo poste. B.Vesaite siais uzkalbejimais gales sekmingai svaistytis viesoje erdveje ir nerizikuoti buti priciuptai.. Kadangi apie ‘pagerinimus’ girdim tik is jusu,bet ne verslo..

 • Audrius Šulcas (buvęs Mažytė Marytė) parašė:

  “Ankstesnė vyriausybė naujajai paliko ne tik neužbaigtų darbų, bet ir sukurtų įrankių šiems darbams padaryti.” – paskutinių 12 mėnesių geriausia ir juokingiausia frazė. Lyg cecho darbininkai pasakytų: “Darbo nepadarėm, bet cecho salė pilna staklių”.
  Šis komentaras – sancta simplicitas ir realybės neigimo apoteozė.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Gerbiamas Audriau, nepaisant daugybės gudrių žodžių Jūsų komentare – užskaitau, pagavot už liežuvio 🙂 ir su papildomu postūmiu gavosi kreiva šleiva mano mintis.

   Be abejo, norėjau pasakyti, kad nors daug kas padaryta, tačiau ne viskas, kad kas skiriasi nuo situacijos prieš ketverius metus – kad yra įrankiai (nors ir tie netobuli) situacijai gerinti.

   Žinau, kad sąžiningas kalbėjimas politikui ne visada gerai, nes tada pasiekimai tampa trūkumais, jei tik nori taip parodyti, tačiau ir toliau taip kalbėsiu.

 • Nesvarbu parašė:

  Keista girdeti tokias kalbas. Kada pasiklausai verslo pasaulio, sis atvirksciai deklaruoja, jog pries 4 metus valdzia nors ir nepadedavo, bet kas svarbiausia ir netrukde daryti versla. (kitaip ir tokio augimo nebutu buve) Na o konservatoriu ir liberalu tandemas savo isskirtinuma pademonstravo pirma viska naikindami o po to kazka ten gerindami. (pasekme viso to – isauges seselis)
  Jei jau karta kalbame saziningai, tai bukime tokie iki galo..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos