Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Daugiau skaidrumo Seimui nepakenks

Seime egzistuoja toks Parlamentinių tyrimų departamentas, kuris ryšių su panašiomis institucijomis kitose šalyse pagalba padeda gauti informaciją Seimo nariams jų darbui. Prašymų kažką sužinoti – krūvos. Ar visi prašymai prasmingi – nežinau. Žinau tik, kad kai kuriose šalyse pasitaikė rimtų piktnaudžiavimų šia teise.

Daugiau skaidrumo tiesioginiame darbe Seimui nepakenks. Nuotrauka paimta iš www.ve.lt

Žinau ir, kad pas mus (kaip ir dažniausiai kitur) neviešinama, kas, ko, kodėl prašė, ir kokį atsakymą gavo. Iš to šis tas atsitinka. Pavyzdžiui, prieš kokį dešimtmetį politikai norėjo rentas sau įsitvirtinti. Visos frakcijos pasirašo, kad, maždaug, pasaulis į tą pusę eina. O paskui paaiškėja, kad prieš savaitę gavo minėtojo departamento išvadą, kad viskas taip, bet… atvirkščiai.

Niekaip nepavyksta man išsiaiškinti kas ten tuose tyrimuose slapto. Kodėl, jei ne iš karto, tai po mėnesio bent kokio visos išvados taptų viešos. Na, bet jei jau viešuosius pirkimus prieš ketverius metus pavyko išviešinti, tai ir šiuos tyrimus pavyks. Pradedu, be abejo, nuo savęs.

Žodžiu, padariau savo bloge atskirą puslapį ir skelbsiu čia tai, ką pats užklausiu, kodėl, ir ką gavau. Jei Seimo kanceliarija nesugalvos kaip gali paskelbti tvarkingai tuos tyrimus, tai ir kitus tyrimus pradėsiu užsiprašyti ir skelbti.

O kol kas – pradedam:

1. Klausiau kokia praktika yra kitų šalių parlamentuose dėl imunitetų pralamentarams atėmimo arba ne, kokiais kriterijais įprasta vadovautis. Atsakymas.

Turiu pasakyti, kad buvo aktualu svarstant Uspaskicho imuniteto klausimą.

2. Klausiau ar yra dar kur tokia šalis, kur, kaip Lietuvoje, būtų draudžiama darželiuose vaikus maitinti be mėsos. Pasirodo, ne. Atsakymas. Va ką su šituo daryti – nežinau dar tiksliai, nes mūsų biurokratams kartais niekaip “nedašyla”, kad dirbti gerai – tai dirbti protingai. Beje, leidimų neduodami jie net Lietuvos teisės aktams prieštarauja… Tikiuosi, iliustratyvi analizė iš svetur irgi padės.

 

Share

7 Responses to “Daugiau skaidrumo Seimui nepakenks”

 • Vilius parašė:

  Įdomu ne tik besidomintiems aktualijoms, bet ir klausimų parinkimui proto mūšių organizatoriams 🙂 Vilius

 • Nesvarbu parašė:

  Oho, Remigijau, tu kaip koks wikileaks’as nutekinantis tik vidiniam naudojimui skirta informacija.
  Beje, rimtai tiki, kad viesieji pirkimai Lietuvoje turi kazka bendro su viesumu? Nustebciau..

 • Remigijus Šimašius parašė:

  Ne tikiu, o žinau.

 • Nesvarbu parašė:

  O mes tikrai toje pacioje Lietuvoje gyvenam? Nustebciau.. 🙂

 • baekjo parašė:

  Ne, deja, ne toje pačioje Lietuvoje. Šimašius gyvena pirmojoje Lietuvoje darbščioje ir energingoje, jai ir atstovauja. Tu esi antroji Lietuva – pikta, nelaiminga, nusivylusi laisve ir savimi.

 • Nesvarbu parašė:

  Matote gerbiamasis,
  toje Lietuvoje, kur Simasius gyvena, vietu skaicius ribotas. (141) Ir manau, kad joje pagyventi norinciu tikrai atsirastu, deje mus riboja istatymas.

  • med parašė:

   Demokratinėj valstybėj gyvenam – niekas neriboja, jei nori patekt į seimą, pirmyn. Na, gal ten turi būt 25 metų, Lietuvos pilietis, bet ar tai rimtai vadiname įstatymų apribojimais? Kitas klausimas ar sugebėsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos