Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

“Metų smegenys 2013”ir “Metų sraigtelis 2013” nugalėtojai

Esu įsitikinęs, kad, norint gyventi geriau, mums trūksta trijų pagrindinių dalykų:
–          Laisvės (ir atsakomybės – kaip jos dalies)
–          Sveiko proto
–          Drąsos naudotis pirmais dviem.

Todėl būtina girti ir gerbti tuos, kurie turi sveiko proto ir nebijo juo laisvai naudotis. O tuos, kurie neturi arba bijo naudotis (arba toleruoja, kad jiems to neleidžia), reikia paprotinti ir padrąsinti.

Tik šiuo tikslu ir paskelbiau „Metų smegenų“ ir „Metų sraigtelio“ apdovanojimus. Jie skirti valstybės ar savivaldybės tarnautojams, pareigūnams, teisėjams ar politikams, kurie priėmė protingus sprendimus, kai kiti gal būtų susigūžę ir padarę „kaip visi“, nors tai būtų ir absurdiška.

Ačiū visiems, kurie padėjo išskirti nominantus, ačiū tiems, kurie balsavo (per 600 žmonių). Ačiū Komisijai – Ingridai Šimonytei, Giedriui Kadziauskui, Rokiškiui Rabinovičiui, Mindaugui Voldemarui, Rimantui Žyliui – kuri padėjo visame kame ir nusprendė pritarti internetinio balsavimo rezultatams.

Taigi, Ta-Dam, metų geriausieji:

„Metų smegenų“ apdovanojimą, surinkusi 216 balsų, gauna Vyriausioji rinkimų komisija, kuri supranta, kas yra žmogaus parašas. Todėl, skaičiuodama parašus referendumui paskelbti, pripažįsta ir elektroninius parašus, renkamus per portalą Lietuva2.0, atsiradusį privačios iniciatyvos dėka. Pabrėžiame, kad ši nominacija niekaip negali būti traktuojama kaip parama patiems referendumo organizatoriams.

Metų smegenų apdovanojimas (internetinė versija). Sveikiname sveiko proto sąvininkus

Metų smegenų apdovanojimas (internetinė versija). Sveikiname sveiko proto sąvininkus

Nugalėtojai gauna gražų diplomą ir rimtą knygą įkvėpimui: Nassim Nicholas Taleb „Juodoji gulbė“.

Atskiro paminėjimo šioje „Metų smegenų“ kategorijoje taip pat nusipelno ir komisijos palankumo bei internautų palaikymo sulaukusios kitos dvi nominacijos:

– Teisėjas Audrius Cininas – už tai, kad net apie sunkiausią bylą ir teismo darbą sugeba kalbėti tiesiai, aiškiai, atvirai ir paprastai. ( 206 balsai)

Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Punys – už tai, kad pamokė Vilniaus savivaldybės biurokratus, kad suplūktas žvyras nėra veja. ( 154 balsai)

Šie du prizininkai gauna padėkos diplomus.

„Metų sraigtelio“ apdovanojimą, surinkusi 180 balsų, gauna Vilniaus miesto savivaldybė – už tai, kad baudžia miestą puošiančius bendruomeniškus vilniečius, o konkrečiai – Šermukšnių gatvės kalėdinį papuošimą inicijavusio Labdaros fondo „Algojimas‘ vadovę.

Metų sraigtelio apdovanojimas (intrernetinė versija). Nugalėtojams linkiu pasitempti, kad kitais metais dalyvautų garbingesnėje nominacijoje ;)

Metų sraigtelio apdovanojimas (intrernetinė versija). Nugalėtojams linkiu pasitempti, kad kitais metais dalyvautų garbingesnėje nominacijoje 😉

Nugalėtojai gauna diplomą ir rimtą vaikišką knygą įkvėpimui: Jame Matthew Barrie „Piteris Penas“.

Atskiro paminėjimo šioje „Metų sraigtelio“ kategorijoje taip pat nusipelno ir komisijos palankumo bei internautų palaikymo sulaukusios kitos trys nominacijos:

Maisto ir veterinarijos tarnyba – už tai, kad uždraudė kavinėse valgyti savo maistą.  ( 154 balsai)

– Sveikatos ministerija ir Visuomenės sveikatos centrai – už tai, kad nesusivokia, jog prievartinis darželinukų maitinimas kotletais yra nepriimtinas. ( 141 balsai)

Darbo inspekcija – už tai, kad sugalvojo visus verslininkus įkinkyti beprasmių klausimynų pildymui. ( 130 balsų)

Šie trys prizininkai gauna diplomus, skatinančius kitais metais dalyvauti „Metų smegenų“ nominacijoje.

Dar kartą ačiū visiems.

Laisvų, protingų ir drąsių 2014 metų!

Share

, , , , , , ,

6 Responses to ““Metų smegenys 2013”ir “Metų sraigtelis 2013” nugalėtojai”

 • Simas parašė:

  Dėl elektroniniųi parašų, tai visiškai sutinku ir netgi sakyčiau kad iš viso būtų galima rinkti ir užskaityti parašus TIK elektroniniu būdu. Atkristų visi tie parašų tikrinimai, ginčai dėl adreso įrašymo ir pan. Be to, gautųsi kaip ir savotiškas išsilavinimo ir susivokimo šiuolikniame gyvenime cenzas. Man sunku įsivaizduoti šiuolaikinį žmogų, kuris neturi nei el. bankininkystės, nei elektroninio parašo (ID kortelės su lustu ar mobilaus el. parašo).

 • Nesvarbu parašė:

  Visu pirma: laisve ir atsakomybe skliausteliuose nesuderinami dalykai. Remigijau teks pasirinkti viena is siu, ar absoliuti laisve ar atsakomybe.
  Na ir kaip teisingai uzsiminta komisija labai jau subjektyvi, net pavadinciau i vienus vartus komisija.
  Kaip ir nuspejau jau anksciau, nugaletojai labai nesikeicia.
  O del referendumo, jeigu Gentvilas svelnina savo pozicija, tai kodel negali Simasius? Tauta padedama parasus aiskiai pasake savo valia.
  Ok, su Cininu cia labai neaiskus reikalas, gal visgi reikejo neitraukti jo, kazkaip numuilinti i pabaiga. O tai dabar kalbes, kad liberalai savus stumia.
  Ir paskutinis pastebejimas, dovanos kartais ne is kanceliariniu lesu bus? Neatsispindes paskui islaidu eiluteje..

  • skirmantas tumelis parašė:

   Jūs, Nesvarbu, esate nereali(-us)!

   Pasakykite, labai įdomu, ar jūs laisvas ar atsakingas skliausteliuose?

   • Nesvarbu parašė:

    Skirmantai sakau. Laisve subjektyvi savoka ir sunkiai pamatuojama. O atsakomybe apibrezta istatymais ir pamatuota BK. Tad as daugiau linkstu link skliausteliu…

 • puškinas parašė:

  Jeigu apie 300 000 yra vadintina “tauta”, tai kas Vilnius, LDK? Jeigu būtumėt galėję surinkti daugiau, nei 300k parašų, juk būtumėt ir rinkę. Tai gal ne tokia ir maža dalis “tautos” nenori jūsų referendumo?

  • Nesvarbu parašė:

   Seimo narys isrenkamas ir su zymiai mazesniu kiekiu parasu. Ar tai reiskia, kad likusi tauta nenori to seimo nario? O juk sis atstovauja visa tauta. Panasius isvedziojimus ir perskaiciavimus jau teko girdeti ir po referendumo del atomines. Neoriginalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos