Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kodėl Lietuvai tokia svarbi Ukraina

Man labai smagu, kad Lietuvos žmonės nestovi nuošalėje, aiškiai parodo, kad jiems rūpi, prisideda prie pagalbos nukentėjusiems, priglaudžia persekiuojamuosius. Galiausiai tampame vieta, iš kurios pasauliui kalba siekiantys gerų permainų Ukrainoje. Tai gerai, nes taip daryti mūsų pareiga. Ir tą pareigą mes dar geriau nei kiti suvokiame dėl kaimynystės ir istorinių sąsajų.

Tačiau ne visi supranta, kodėl Lietuvai turi rūpėti Ukraina, todėl čia pabandysiu paaiškinti.

Pažiūrėkime žemėlapį, kuriame mėlynai pažymėtos Vakarų bloko šalys, priklausančios ES ir/arba NATO, o raudonai pažymėta Rusija.

Lietuva yra skiriamoji zona, trukdanti Rusijai pasiekti Karaliaučiaus sritį.

Lietuva yra skiriamoji zona, trukdanti Rusijai pasiekti Karaliaučiaus sritį.

Kaip matome, Lietuva, būdama nepriklausoma nuo Rusijos, trukdo šiai pasiekti Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritį. Nuo Gudijos (Baltarusijos), iki Karaliaučiaus srities yra tik mažas tarpelis, todėl Rusija suinteresuota Lietuvos atskėlimu nuo ES ir įtraukimu į savo įtakos zoną. Nesunku pastebėti, kad Latvija ir Estija netgi mažiau svarbios Rusijai, negu Lietuva.

Kaip keičiasi padėtis, jeigu iš Rusijos glėbio išsiveržia Ukraina?

Ukrainos prisijungimas prie ES ir NATO susilpnina Rusijos įtaką kardinaliai.

Ukrainos prisijungimas prie ES ir NATO susilpnina Rusijos įtaką kardinaliai.

Kaip matome iš žemėlapio, Ukrainai prisijungus prie Vakarų pasaulio, Rusijos įtaka kardinaliai susilpnėja, nes iš Rusijos įtakos zonos pakraščio Gudija tampa tiesiog iškyšuliu, kuriam atsiranda noras jungtis prie ES.

Jeigu vėliau prie ES prisijungia ir Gudija, Lietuva atsiduria saugioje zonoje:

Štai taip Lietuva pasijunta saugia.

Štai taip Lietuva pasijunta saugia.

Galų gale, jei Gudija prisijungia prie ES/NATO, Lietuva atsiduria saugioje zonoje. Tai ir yra Lietuvos geopolitinė siekiamybė. Pirmas žingsnis į ją – tai Ukrainos prisijungimas prie Europoas Sąjungos.

Kažkada susitikime mokykloje manęs kiek iššaukiančiai paklausė – “ką Jūs manote apie Lietuvos didžiosios kunigaikštystės atkūrimą”.

Mano atsakymas buvo – kad kunigaikštysčių laikai praėjo, bet aš labai norėčiau, kad galėčiau laisvai ir lengvai keliauti po visą buvusią LDK teritoriją, ir kad ne Lietuvai prikalusanti dalis, o juo labiau mes, klestėtume. Ne todėl, kad atkurta kunigaikštystė. Todėl, kad mūsų interesas yra geri, draugiški kaimynai, geras, draugiškas, pasitikėjimu paremtas bendravimas su jais.

 

Share

, , , , , , , , , , , ,

19 Responses to “Kodėl Lietuvai tokia svarbi Ukraina”

 • Ukraina parašė:

  Ukraina pavadinimas yra kilęs iš senosios slavų kalbos okraina litvy, ką reiškia Lietuvos pakraštys LDK laikais.

 • Lietuva nebus saugioje zonoje parašė:

  Mano manymu, Lietuva nebus saugioje zonoje tol, kol šalia bus karinės paskirties Kaliningrado sritis.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Negaliu ginčytis. Tačiau šį kartą kalba eina apie Ukrainą (ir Gudiją) – na, LDK, žodžiu 🙂 Lyg ir toliau, bet ne mažiau svarbu.

 • Zavurskis parašė:

  Nu, visiskas atirukis nuo dabartinio pasaulio realiju, buktai NWO isvis neegzistuoja, o butent tai apsprendzia dabar visa ka, tame tarpe ir sutuacija pacioje Lietuvoje, o tie bliuznijimai apie Rusijos…

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Nieko nesupratau, sorry.

   • Pilietis parašė:

    Jeigu nesupranti tai nerašyk straipsnių, reikia argumentuotai, pagrįstai rašyti… o čia gan vaikiška, sorry.

    • Remigijus Šimašius parašė:

     Parašykit rimčiau, prašau. Ne visi piliečiai tokie išsilavinę kaip Jūs (aš, pavyzdžiui, ne 🙂 )

 • Simonas parašė:

  šiuo įrašu teigiate, kad, jei kaliningrado sritis nepriklausytų rusijai, rusija neturėtų jokių ambicijų europoje, nevykdytų ekspansinės politikos ir nemėgintų plėsti (ir išlaikyti) savo įtakos sferų.

  kaliningradas yra menkas faktorius, kurį pašalinus rusija ir toliau vykdytų tokią pačią politiką, kurią vykdo dabar, tad man sunku suprasti, kodėl šiame įraše jam suteikėte tokią didelę strateginę ir politinę reikšmę.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Simonai, daugybė yra dalykų, kuriš čia neaptariau: kultūrinė ekspansija ir žinisaklaidiniai karai, Rusijos vidaus politika, interesai energetiniuose žaidimuose, ir dar daugiau.

   Šį kartą apie Ukrainą. Ir, beje, taip, Kaliningradas yra faktorius. Ne vienintelis, bet taip. Ar jums taip neatrodo?

 • Ričardas parašė:

  Taip, Karaliaučius yra faktorius, nes tai vienintelis neužšalantis RU uostas Baltijos jūroje.

 • Darius parašė:

  Visai geras planas. Staiga supratau, kad jei viskas tikrai gerai klostysis, tai trečioje serijoje prie ES prisijungs Rusija. O tada…

  … juk iš smulkios provincijos patapsime ES centru ir užimsime Šveicarijos poziciją!!!

  Užskaitau.

 • Nesvarbu parašė:

  Remigijau, o nuo kada tamsta patapai tokiu dideliu rusofobu? Sakoma su kuo sutapsi toks ir pats patapsi? Tokius pašūkavimus – rusai prie sienos siųlau palikti Raselei.
  Bet ne apie tai, jeigu taip gerai išmanote tamsta Ukrainos reikalus. Ar negalėtumet paaiškinti nesidominčiam labai Ukrainos reikalais dėl ko jie ten šala kelintas mėnuo? Ar čia visas tas triukšmas dėl tos moteriškės – dujų princesės, kurią į kalėjimą pasodino Janukovičius?

 • juozas parašė:

  Mano atsakymas buvo – kad kunigaikštysčių laikai praėjo, bet aš labai norėčiau, kad galėčiau laisvai ir lengvai keliauti po visą buvusią LDK teritoriją, .O jei Rusijoj koks besimokantis vaikas pareikstu,kad jis nori laisvai ir lengavai keliauti po visa buvusia Rusijos imperja,Tai kaip cia skaitytusi?

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Kiekvienas laisvas turėti savo norus. Aš, pavyzdžiui, po Rusiją esu daug keliavęs ir daug gerų akimirkų patyręs. O dabar visisškai ten netraukia dėl daugelio priežasčių. O norėčiau vėl kada nuvažiuoti ir laisvai ten kvėpuoti.

 • jonas parašė:

  Būtų stiprus sparnas ES sudėtyje.Ko ir truksta.

 • Jaroslav parašė:

  abejoju, kad Gudija prisijungs prie ES kol ja valdo Lukasenko. Ir kas trukdo keliauti po buvusias LDK teritorijas, nejaugi LR seimo nariui stipriai atsiduos i kisene vizos pasigaminimas, kad aplankyti buvusia LDK ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos