Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Gerų žmonių mokykla ir geopolitikos kampai

Praėjusią savaitę lankiausi Lazdynų gimnazijoje. Joje mokosi lenkų ir rusų šeimų vaikai. Keli dalykai man pasirodė labai įdomūs.

Visų pirma, į akis krenta labai draugiška atmosfera. Pavyzdžiui, kol budėtojos klausiu kur direktorės kabinetas, prišoka jaunuolis ir pasisiūlo palydėti. Kol lydi pasišnekam šiek tiek. Staiga, jis susizgrimba – „bet pas direktorę tai neisiu“. Na, vieni eina, kiti ne, bet faktas, kad net tie, kurie privengia ten eiti, yra paslaugūs ir draugiški.

Antra, labai jaučiasi skirtumas nuo lietuviškų mokyklų – temų, kurias diskutuojame, prasme. Šalia tradicinių karjeros, gyvenimo planavimo temų, visuomeninės ir politinės iškyla kiek kitais kampais.

Pavyzdžiui: „kas stipresnė – JAV ar Rusija?“, „bet juk ES žlugs?..“, „Ar skaitėte „Raudonoji Dalia“ – ką manote apie tai?“, „Ką blogo dainuoja Gazmanovas, kad taip jį užsipuolė“, „Snowdenas – herojus ar antiherojus?“ ir pan.

Rusijios ir JAV santykiai ir kiti geopolitiniai dalykai nelietuviškoje mokykloje kraują kaitina daug stipriau...

Rusijios ir JAV santykiai ir kiti geopolitiniai dalykai nelietuviškoje mokykloje kraują kaitina daug stipriau…

Lietuviškose mokyklose klausimai paprastai kitokie. Čia labiau jaučiasi Rusijos žiniasklaidos įtaka. Kas man labai patiko – kad klausimai užduodami drąsiai, ir tikrai jaučiasi noras išgirsti atsakymus. Rusijos kanalų įtaka nors ir jaučiama, tačiau kartu matosi noras išgirsti ne tik šią vienpusę, bet ir kitą versiją.

Pavyzdžiui, kai apie Gazmanovą atsakau, kad aš gimiau Sovietų okupuotoje Lietuvoje, o ne Sovietų sąjungoje (nors gal daliai žmonių ir kitaip atrodo) – atsakymas, panašu, visiškai patenkina smalsumą ir yra priimamas.

Nelabai galiu apibendrinti, bet man panašu, kad dalis rusų ir lenkų bendruomenės gyvena kitame informaciniame lauke. Tačiau kas yra akivaizdu – kad yra noras, kad Lietuvai būtų geriau, jaučiasi patriotiškumo dvasia, nors ir kartais ir su kitokiais atspalviais.

Man moralas eilinį kartą tas, kad reikia labai įsiklausyti į visus žmones, nes tikslai daugeliu atveju dažniausiai tokie patys, tik informacijos laukas ir supratimas apie dabartinę padėti gerokai skiriasi. O įsiklausius reikia daugiau ir atviriau kalbėtis. Tai visiems bus į naudą (na, nebent išskyrus visų pakraipų nacionalistinę isteriką kurstančius).

O kalbant apie mokyklą – man atrodo, kad ji puiki, nes ten mokosi geri žmonės. Atmosferoje jaučiamas geranoriškumas šiems žmonėms ir aplinkiniams tikrai bus labai pravartus ir leidžiantis laimingai gyventi.

Share

, , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos