Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Ukraina: laisvei laimėjus reikia dar laisvės

Kelios padrikos mintys laisvei laimėjus Ukrainoje.

Pirma, akivaizdu, kad vis daugiau žmonių, pamatę valdžios prabangą už nežinia kokius pinigus, dvigubas buhalterijas, rinkimų klastojimo įrodymus, suprato, kad ši valdžia buvo neteisėta. Tikiuosi, tai galioja ir lietuviams, kurie vis šnekėjo apie teisėtai išrinktą valdžią, kuri neva gali tą ar aną.

Antra, akvaizdu, kad Ukraina yra marga kaip vaivorykštė. Ir taip – dabar noriu pasakyti, kad ne tik rytinėje dalyje bepročių komunistų pilna.

Vakarinėje irgi bepročių, tik nacionalistų, yra. Pamenu, kaip prieš kelis metus Lvove Taryba nukabino atminimo lentą, skirtą mano akimis geriausiam visų laikų ekonomistui Ludwig von Mises ant jo gimtojo namo. Mat jis žydas…

Štai ši lenta čia gimusiam geriausiam visų laikų ekonomistui buvo gražiai atidengta Lvove, o paskui vietinių bepročių dėka nukabinta. Paskui vėl lyg pakabinta. Toks bus ir Ukrainos (sėkmingas) kelias į laisvę ir gerovę.

Trečia, Valstybei gyvuoti nebūtina (nors ir lengviau būtų), kad ji visur būtų vienoda etniškai (pažiūrėkim į Šveicariją), kultūriškai (pažiūrėkim į JAV) ar dar kitur, kad ir į ES… Taip, žinau, kad čia ne tas pats. Tačiau žinau, kad gali būti dar ir dar sėkmės pavyzdžių, kad ir sunku tai pasiekti.

Populiarūs pasidarė žemėlapiukai su didžiausia Ukrainos problema - kalbos probelmą iliustruojančiais žemėlapiais. Tai čia įdedu Šveicarijos analogišką žemėlapį atgaivai. Juk tai, kad čia daugiausiai vokiečių kalbos - dar bnereiškia, kad šveicarai dėjosi prie nacių, ar ne?

Populiarūs pasidarė žemėlapiukai su didžiausia Ukrainos problemą – kalbą iliustruojančiais žemėlapiais. Tai čia įdedu Šveicarijos analogišką žemėlapį atgaivai. Juk tai, kad čia daugiausiai vokiečių kalbos – dar nereiškia, kad šveicarai dėjosi prie nacių, ar ne?

Tačiau tam, kad tokia šalis gyvuotų reikia ne centralizacijos, ką buvo bandoma daryti, ir savo idėjų primetimo visiems, o kaip tik decentralizacijos, iš viršaus užtikrinant bazines žmogaus laisves – ir politines, ir ekonomines.

Kad ir kaip sunkiai toliau iskas klostytųsi - šių stabų nuvertimas yra simbolis, kuris, tikiuosi, rodo, jog Ukraina mažiau dairysis atgal į totalitarizmo netikrą spindesį.

Kad ir kaip sunkiai toliau viskas klostytųsi – šių stabų nuvertimas yra simbolis, kuris, tikiuosi, rodo ir žymi, jog Ukraina mažiau dairysis atgal į netikrą totalitarizmo spindesį.

Ketvirta, aišku, kad po tokios suirutės (per tokią suirutę) ekonomika apibyrėjo. Bus sunku. Vienintelis šansas kad tie sunkumai neišvestų iš proto žmonių – turėti perspektyvą ir laisvę. Ir, ko gero, turėti aiškius draugus, padedančius, kai reikia. Mes turime tokiais būti.

Penkta, kaip jau rašiau pas save bloge, Lietuva dėl Ukrainos tokio posūkio tampa saugesnė. Turime tai saugoti ir branginti.

Gyvuok, Ukraina! Nekantrauju Tave aplankyti kaip draugišką, klestėjimo link einančią šalį.

Share

, , , , ,

One Response to “Ukraina: laisvei laimėjus reikia dar laisvės”

 • Nesvarbu parašė:

  Kelios padrikos mintys ir nuo mano kuklaus asmens:

  Ši valdžia ( kad ir kokia ji buvo) dar ir kaip buvo teisėta. Tikiuosi, tai galioja netik lietuviams, kurie vis šnekėjo apie neteisėtai išrinktą valdžią, kuri neva gali tą ar aną, bet ir ES, kuri vedė intensyvias derybas su „šia neteisėta valdžia“ Stebiuosi, kaip žmonės pamatę prabangą oligarchų šeimoje pradeda stebėtis. (kas tai bebūtų Julijos Timošenkos ar Janukovičiaus šeima) O kad vienas oligarchas pasėdėjo, dabar kitas tikėtina pasėdės aš tam didelės reikšmės neteikčiau.
  Kas čia įvyko, viso labo sostų karai. Oligarchai kažko nepasidalino (ko nepasidalino niekam ne paslaptis) ir sukėlė revoliuciją. Priminkit Timošenko tai jau bus antra. Mano rekomendacija įsirašyti ir išsiversti dujų princesės kalbą ir pasitelkti, kaip mokomąją medžiagą ateities politikų kartoms, kaip paveikti minią.
  Kas dar?
  Lietuva per maža, kad būtų reikšmingu draugu Ukrainai. (galite savęs neapgaudinėti) ES kaip parodė trys pastarųjų mėn, įvykiai irgi ypatingai į draugus nesiprašo. Kas lieka iš artimiausių?…

  O Ukraina dar dvelkia tais (kaip kam) nostalgiškais Tarybiniais laikais ir to meto (dar Euro remonto nepaliesta) architektūra. Tikras postsovietinis kraštas. Tad jeigu yra poreikis pakeliauti laiku – mielai prasom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos