Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Kodėl aš stoju į Šaulių sąjungą

Šiandien su keliais kolegomis palikau prašymą įstoti į Šaulių sąjungos Vilniaus rinktinę. Noriu pasisakyti kodėl tai man atrodo svarbu.

Visų pirma, svarbu todėl, kad noriu kad ir aš pats, ir mano vaikai laisvi gyventų laisvoje Lietuvoje. Jei šiai laisvei iškils grėsmė, noriu kuo sugebu prisidėti, kad ji būtų atremta. Noriu šiuos savo sugebėjimus padidinti,

Šalies gynyba yra sisteminis reikalas. Tačiau Lietuva negali būti saugi, jei tai bus patikėta tik siauram profesionalų ratui. Lietuvos piliečiai turi galėti prisidėti prie savo laisvės gynimo. Šaulių sąjunga kaip pusiau karinė pilietinė struktūra tam yra labai tinkama platforma, nes ji neįtraukia asmens į visiškai militarizuotą kariuomenės struktūrą, tačiau suteikia įgūdžių ir struktūrą prisidėti prie šalies gynybos galimos agresijos atveju.

1901510_10152295681724445_973167959_n

Su liberalais ar ne su liberalais – ne taip ir svarbu. Tiesiog daryk, ką privalai.

Kodėl šiandien?

Iš tiesų – reikėjo vakar. Tačiau šiandien tampa ypač akivaizdu, kad negalime gyventi iliuzijose, jog mūsų niekada niekas nepuls.

Kodėl būtent Šaulių sąjunga?

Tie, kas nori sistemiškiau ruoštis karybai, tikrai galbūt turėtų jungtis į Savanorišką krašto apsaugos tarnybą. Man asmeniškai Šaulių sąjunga atrodo priimtinesnė, nes tai labiau atitinka mano išgales ir nusistatymą.

Ar politikai neturėtų užsiimti kitkuo?

Turėtų, ir užsiima kitais reikalais. Kaip ir visi žmonės. Buvimas šauliu – tai ne profesinė, o pilietinė veikla.

Man asmeniškai atrodo, kad svarbiausia politikų užduotis – padaryti, kad Lietuvoje būtų kuo geriau gyventi laisviems ir atsakingiems žmonėms. Tai svarbu ir dėl saugumo – tokie žmonės turės ką ginti, ir norės ginti savo tėvynę.

Politikai turi sudaryti sąlygas didesnei Lietuvos tarptautinei integracijai – kad daugiau užsienio valstybių būtų suinteresuoti stabilumu Lietuvoje.

Galiausiai, politikai turi sudaryti tinkamą teisinę ir organizacinę aplinką šalies gynybai. Kokia ji turi būti – jau rašiau. Beje, tai ne visada susiveda tik į pinigų kiekį. Svarbu, kad pinigai būtų išleisti tikslingai ir protingai.

Tačiau politikai tokie patys piliečiai, kaip ir visi kiti. Viena vertus, vieną dieną jie gal užima atsakingas pareigas, kitą dieną – nebe. Pasirengimas krašto gynybai yra ilgesnis ir universalesnis dalykas. Be to, net atsakingas pareigas užimantis asmuo, kuris net grėsmės atveju turi priiminėti strateginius sprendimus, bus žymiai labiau pasiruošęs priimti tokius gerus sprendimus, jei žinos ir iš apačios, kaip veikia pilietinė gynybos sistema.

Ar Šaulių sąjunga yra gerai veikianti šiuolaikinė struktūra?

Vertinti to negaliu. Tai yra tokia struktūra, kuri egzistuoja šiandien, ir kuri veikia. Net neabejoju, kad ji gali veikti geriau. Esu tikras, kad ji gali ir geriau prisistatyti, kad labiau patrauktų jaunimą, ir labiau akcentuoti ne tik karinio, bet ir informacinio, kibernetinio pasipriešinimo būdus. Galiausiai pats pasirengimas ginkluotam pasipriešinimui visada gali būti geresnis. Mano nusistatymas paprastas – aš nevertinu šios struktūros tobulumo. Aš siekiu prisidėti, kad ji būtų kasdien vis geresnė.

Kaip geresnė? Manau, visų prima realus žmonių sutelkimas įvairiapusiškesnėms atakoms atremti. Pavyzdžiui, kibernetinėms ar propagandinėms. Nei informacinių technologijų, nei ryšių su visuomenę specialistų iš kariuomenės ir vyriausybės tikrai nepakaktų, jei būtų atitinkamos atakos. Ir tikrai yra žmonių, kurie gali prie tokios gynybos prisidėti.

Antra, skaitlingumas. Be jokios abejonės, kuo visuomenės savigynos organizacija skaitlingesnė, tuo ji stipresnė.

Trečia, realus pasirengimas. Apie tai man komentuoti kol kas anksti, bet, spėju, taip pat yra ką gerinti.

 

Galiausiai, noriu pakviesti visus, kurie jaučia, jog gali bent minimaliai laiko skirti tam, kad reikalui esant pagal išgales prisidėtų prie Lietuvos gynybos, jungtis į Šaulių sąjunga.

Kviečiu ir tuos, kurie vardan šalies ir laisvės gynybos nori tobulinti šaudymo įgūdžius, ir tuos, kurie vardan šių tikslų nori prisidėti atlaikant galimas kibernetines ar propagandines atakas. Esu tikras, kad Šaulių sąjungoje galės atsirasti atitinkamos kuopos.

Labai smagu būtų prisiekti gausiame būryje.

Praktinis aspektas – Šaulių sąjungą rasite šiame puslapyje nurodytais adresais ir telefonais: http://www.sauliusajunga.lt/

Share

, , , , ,

20 Responses to “Kodėl aš stoju į Šaulių sąjungą”

 • Julius parašė:

  Sveikinu, tikiuosi tai nėra populistinis triukas ir Jūs aktyviai įsitrauksite į šaulių veiklą! Sėkmės tarnyboje ir pritraukiant daugiau žmonių į šaulių sąjungą!

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Tikrai taip. O veiksmas yra viešas siekiant paskatinti ir kitus įsilieti.

 • autoriui parašė:

  nepamirškite beretės užsidėti – bus madinga iki rinkimų….

 • autoriui parašė:

  sorry,pamiršau paminėti,kad beretė megzta turi būti,kitaip netinka…

 • Saulys parašė:

  Sveikintina iniciatyva, taciau idomu kaip dabar yra pasikeitus pati Sauliu sajunga, nes savu laiku, kai pats buvau saulys po kiek laiko bent jaunimo sauliu sajungoje buvo sastingis, zmoniu ne itin daug, aktyvumas tik is keletos asmenu, patys organizuodavomes atskirai nuo sauliu sajungos tam tikrus isejimus i miskus ir siaip mokymus papildomai, nes tuo metu nelabai ka pati sajunga ir sugebedavo suteikt (prabuvau kelis metus ten, pradzia buvo idomu, veliau kaip ir minejau, pradejo stigt veiklos, o galiausiai dabar net nezinau, ar is vis skaitausi dar kaip saulys, ar ne, nors pazymejima ir turiu, bet tai jaunojo saulio, o jau pats kaip pilnametis esu 5 metus) Vienaip ar kitaip, labai tikiuosi, kad jusu prisijungimas kaip ir saket pagerins sia sajunga, ines naujoviu, o tuo paciu ir nauju zmoniu daug prisijungs, nes reklama labai gera padaret, aciu!:)

 • Tomas parašė:

  Puiki iniciatyva, taip ir toliau, seku naujienas.

  KET testai: http://www.kettestai.lt

 • Nesvarbu parašė:

  O aš šiandien inkilą sukaliau, kad paukštukai turėtų, kur sugrįžti. Ai, apie šaulius. Ištiesų reikėjo vakar, kai namas dega stoti į gaisrininkus kiek pavėluota. Apie šaulius žinau nekažką, tik tiek, kad jie tokie pat populiarūs kaip ir liberalai. Net nežinau ar uniformas duoda, ar kaip Putinas sako reikia pirkti parduotuvėje. Bet kokiu atveju Lietuva dabar gali miegoti ramiai, Šimašius “v obidu ne dast”

 • Simas parašė:

  Sveikinu prisijungus į mūsų gausią šeimą. Tik būkit žmonės ir nekiškit politikos į šią organizaciją, nesugadinkit visko kas sukurta ir puoselėta ilgus metus. Ir labai tikiuosi, jog tai ne šiaip kokia politinė gerumo akcija ar reklamavimasis, o noras puoselėti tradicijas, šviestis ir šviesti kitus. Geros tarnybos.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Ačiū. Savo partijos politikos tikrai nesiruošiame tokiais būdais prastūminėti. Būtų ir neatsakinga, ir kvaila.

   • Dalius parašė:

    Gis meluoji. Plakatas skyrelio pradžioje aiškiai sako kad su liberalais reikia į šaulius stoti. Taip ir isivaizduoju Masiulį, Gentilą ar Šimašių su automatu po miškus bėgiojantį. Pigi politinė reklama Ukrainos tragedijos fone.

    P.S. šiaip smalsu.. ar autorius turi bazinį karinį parengimą?

 • Edmundas parašė:

  Jei esate patriotas, tai ir reikėjo stoti jau vakar ir be fanfarų. Būdamas šaulys, jaučiu, kad Jūs šį šou panaudosite rinkimams ir taip diskredituosite Lietuvos šaulių sąjungą. Kol kas mano nuomonė tokia. Jei po rinkimų praėjus mėnesiui vis dar užsiimsite aktyvia veikla sąjungoje, pažadu nuomonę pakeisti.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Suprantu skepsį. Tikiuosi, kad tikrai prisiminsite, ką sakėte po rinkimų (tik kurių?… 🙂 ) Beje, būdamas viešu asmeniu džiaugiuosi, kad padedu paskatinti dar vieną – kitą žmogų (daugiau, jei iš tikrųjų), irgi prisijungti.

 • re parašė:

  Cia politinis piaras, o ne sauliskumas.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Jūsų teisė taip manyti. Jeigu ką, bet koks politiko veiksmas yra arba “nesąmonė”, arba “piaras”. Džiausigiuosi, akd priskyrėte antrąjam variantui 🙂 Ir jei šis piaras paskatins daugiau ką pasekti kartu, tai džiaugiuosi. Beje, žinau, akd jau paskatino. Ačiū

 • Nesvarbu parašė:

  Negali nesutikti su Šimašium, jeigu šis daug investicijų nepareikalavęs viešųjų ryšių triukas paskatins daugiau, ką įsitraukti į šalies gynybą, tie kas į šią gynybą neįsitrauks (civiliai ir šiaip pacifistai) agresijos atveju turės daugiau laiko evakuotis iš šalies. Deja, šiai dienai pilnai kliautis mūsų rezervistais, kurie daugumoje sėdi anglijose ir turi nuoskaudų Lietuvai, jos politikams – irgi negalima. Be to Ukrainos pavyzdys rodo, kad galima blokuoti visą laivyną ar izoliuoti kariškius daliniuose.. Todėl, aš tik už – už šį piarą.

 • Nesvarbu parašė:

  Negali nesutikti su Šimašium, jeigu šis daug investicijų nepareikalavęs viešųjų ryšių triukas paskatins daugiau, ką įsitraukti į šalies gynybą, tie kas į šią gynybą neįsitrauks (civiliai ir šiaip pacifistai) agresijos atveju turės daugiau laiko evakuotis iš šalies. Deja, šiai dienai pilnai kliautis mūsų rezervistais, kurie daugumoje sėdi anglijose ir turi nuoskaudų Lietuvai, jos politikams – irgi negalima. Be to Ukrainos pavyzdys rodo, kad galima blokuoti visą laivyną ar izoliuoti kariškius daliniuose.. Todėl, šis piaras

 • Galiu paliudyt parašė:

  Galiu paliudyt- sis politikas spalio men. Pratybose sliauziojo po miska su automatu, tiesa, pratyboms tik airsoftiniu, bet veiksmas sajungoje pagreiti igauna.Tikiuosi dabartinis politiku demesys salies gynybos stiprinimo reikalais isliks stabilus. O del politikos- tevas Stanislovas yra pasakes- jei as negaliu praeiti pro numesta siuksle, rupinuosi kaip ja paimt, isnest- tai jau galima vadinti mano politika, as tada ir politikas. Visuomeneje gerai atpazistami politikai, kuriu veiksmai nenutolsta nuo deklaraciju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos