Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Konsultuotis reikia ne įstatymo ir net ne interneto, o sąžinės

Share

, , , , , , , ,

Comments are currently closed.

8 Responses to “Konsultuotis reikia ne įstatymo ir net ne interneto, o sąžinės”

 • Rimas parašė:

  Šimašiau, raminkis niekas taves į merus nerinks. 😀 Įsivyrautų totali stagnacija ir vėl grįžtume į akmens amžių

 • Smile parašė:

  geras pasiūlymas. Tik per paprastas, kad biurokratai pasikeltų nuo šiltų kėdučių ir nueitų iki skelbimų stulpo. Ir išlaidas sunku pagrįsti.
  Beje, Maltoje vaikštinėdami atkreipėme dėmesį į daug kur kabančius popieriaus lapus paprasčiausiose įmautėse, prismeigtus prie namų sienų. Ne viską supratome, bet akivaizdu, kad tai buvo informacija kaimynams, kad štai toks ir toks pilietis, tokio tai municipaliteto sprendimu tuoj atliks tokio tai namo rekonstrukciją/remontą, projektas, toks, pažiūrėti galima adresu tokiu, pasirašo klerkas toks. ir kontaktai yra. Ir nieks nemato jokio kišimosi į asmens privatumą, pavardės viešinimą, nes juk remontuodamas namą neišvengiami įtakosi gatvės gyvenimą, taigi kaimynai turi teisę žinoti.

 • Sveiki p. Remigijau,
  Paskutiniai trys jūsų paragrafai iš esmės nupiešia šiandienos teritorijų planavimo ir miesto kūrimo procesų realybę. Man, kaip ir jums, dėl to pikta ir liūdna. Visi it susitarę teigia, kad problemos atsiranda dėl visuomenės neišprusimo, netolerancijos (kitai nuomonei, pažiūroms) ir polinkio į konfliktus. Mano nuomone, tas kuris ištarė: “krūva lunatikų prikliedės nesąmonių ir reiks aiškintis“ – pasirinko netinkamą specialybę arba darbovietę, nes jis yra elementarus bailys ir tinginys. Toks požiūris generuoja tik konliktus, nepasitikėjimą ir nusivylimą, tad jis yra žyviai destruktyvesnis nei ta “krūva lunatikų”.

  Šešis metus dirbau urbanistu Nyderlanduose, buvo visko: darbas sunkus, žmonės sudėtingi, žmonės aršūs, žmonės įnoringi, priekabūs, nepakantūs, įžūlūs, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad jie yra neveri pagarbos ar yra ben kažkiek menkesni už tave.
  Jau daugiau kaip prieš metus grįžau į lietuvą ir užsiimu urbanistiniais projektais. Po metų galiu pasakyti, kad žmonės čia nuostabūs, aktyvūs, kūrybingi ir draugiški jei tik parodai bent lašelį pagarbos ir įsiklausai į jų nuomonę.

  Viesiems, kurie netiki, pristatau Klaipėdos Senojo Turgaus kvartalo projektą: http://mmap.lt/st/131008_Naujienlaiskis.pdf Dokumentą jau parsisiuntė per 3500 žmonių (tikiuosi bent dalis jų jį skaitė:) ), asmeniškai el. paštu jį nusiuntėm viesiems dalyvavusiems (apie 200 žmonių) ir dar paprastu paštu vienam 92 metų vyriškiu, kuris deja neturėjo el. pašto. Apie visus renginius visada buvo infromuojama vietinėje spaudoje, plakatuose mieste, socialiniuse tinkluose ir net asmeniškai paskambinus. Iš visuomenės nesulaukėme nė vieno pikto ar nekonstruktyvaus komentaro, žmonės dėkoja, kad leidžiame jiems prisidėti. Kiekviena nuomonė daro projektą geresnį, atitinkantį lūkesčius, jis tampa savas, mielas ir atsparus visokioms intrigoms. Visa tai byloja, kad dabartinis požiūris į visuomenės dalyvavimą procese yra ydingas, o problemų pradėti ieškoti nuo savęs, o ne nuo žmonių.

  Bendrai, kad projektas vyktų, reikia trijų dalykų: žemės (vietos projektui), pinigų (investicijų) ir idėjos (plano) – visi jie vienaip ar kitaip išsisprendžia, tačiau, esu šventai įsitikinęs, kad projektas neįmanomas jei galioja bent vienas iš šių: slapukavimas (prasta komunikacija), asmeninis ego (nuomonių ignoravimas), arba nepagarba.

  Žmonės yra visokių spalvų, formų ir dydžių, o tai praturtina visuomenę ir miestą, visi jie vienodai moka mokesčius iš kurių mes valgom duona, todėl jų visų nuomonės yra svarios. Nesakau, kad tai neatima laiko, pastangų ir energijos – taip! nežmoniškai daug – bet tuo pačiu tai užkerta kelią konfliktams, intrigoms ir pykčiui, ir iš ryto keltis į darbą eiti smagiau ir įdomiau.

  Puikus straipsnis, taip ir toliau!
  Pagarbiai,
  Martynas

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Ačiū. Ir iliustracija labai gera 🙂

 • Ernesta parašė:

  Šimašiau, jei taptumėte Vilniaus meru, ar imtumėtės kokių veiksmų dėl itin Neries krantinę puošiančios skulptūros?

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Šita skulptūra itin išryškėjo medžius iškirtus…

   O šiaip jau ji ne tik menas, bet ir puikus paminklas neįsiklausymui į visuomenės nuomonę ir pinigų nukanalizavimui…

 • Ernesta parašė:

  Norit pasakyti, jog pritariat jos stovjėjimui?:) Manau visi vilniečiai dėl jos panašiai nervus gadinasi kaip ir dėl miesto infrastruktūros.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos