Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Darželių klausimas: logikos, o ne pinigų reikalas

Share

, , , , ,

Comments are currently closed.

4 Responses to “Darželių klausimas: logikos, o ne pinigų reikalas”

 • vaidotas parašė:

  gražus įrašas. Esamoje situacijoje liūdina tai, kad privatūs ir valstybiniai darželiai turi nelygias galimybes konkuruoti, nes valstybiniai yra papildomai finansuojami savivaldybių, tame tarpe ir finansuojamos darželio statybos, kurios su darželinuko ugdymo krepšleiu nieko bendro neturi. Esminiai pokyčiai vyktų, jeigu darželinuko ugdymo krepšelį sudarytų ir ugdymo ir taip vadinamos ūkinės išlaidos. Ir valstybiniai darželiai apart krepšelio neturėtų kito finansinio šaltinio iš savivaldybės. Ir nelabai suprantu kodėl taip nepadaroma, nes pinigine prasme sumos tos pačios. Tik kišenės skiriasi ir skaidrumo daugiau. Ar dėl skaidrumo tas nenoras?
  Tas pats klausimas liečia ir mokinio krepšelį. Nes jis ūkinių išlaidų nedengia.

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Tikrai taip. Jei jau krepšelis, tai jis ir turėtų būti krepšelis – juk ugdymas ir aplinka yra neatsiejami.

 • skirmantas tumelis parašė:

  Aš savo vaikus vedžiau į privatų darželį, kuris gauna(-vo) nuomotis patalpas su kažkokiom lengvatom (nepatikrinta info).

  Privatus darželis tikrai buvo geresnis kokybės požiūriu. Kaip tik vienas draft’as kabo ta tema…

  Tai norėjau pasakyti tai, kad tas darželis mano galva turėjo turėti geriausią kokybės ir kainos santykį (nes gali investuoti daugiau į personalą, kai gauna nuomotis pigiau). Bet jų kaina, buvo lygiai tokia pati ir didesnė kaip visų kitų privačių darželių Vilniuje, o vaikų turi tiek, kiek gali priimti.

  Tiesiog paklausa per didelė ir jie su savo išskirtinėm sąlygom gali sau leisti turėti tokią kainą. Tiesa, kokybė, mano galva, tikrai didesnė nei daugelio konkurentų.

  Bet jei sąlygos bus vienodesnės – kainos klientams kris.

 • Vidmantas parašė:

  Beje, ir su tais “laimingaisiais” taip pat ne viskas balta. Man atėjus registruoti vaiko pasakė, kad savivaldybė atsiuntė daugiau vaikų, negu jie turi lovelių, tai teks vaiką bent pusmetį tik pusei dienos vesti.

  Bet mat jau blogojoj statistikoj nebefigūruojam.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos