Remigijus Šimašius

neBlogas laisviems ir atsakingiems žmonėms

Darželinukai – savivaldybės kvailumo įkaitai

Šiandien yra laikas, kai savivaldybė savo kvailumu tarkuoja šimtus darželinukų ir jų tėvelių. Uždaro sporto sales, nesugeba padaryti normalios registravimo sistemos. Tačiau bene didžiausia kvailystė – prievarta perkėlinėja ikimokyklinukus į patalpas mokyklose. Vieneriems metams išmeta į svetimą aplinką. Nesutikau nei vieno tėvelio, kuriam tai nebūtų galvos skausmas.

Blogiausia – kad šis galvos skausmas kyla tik dėl savivaldybės įgeidžio. Daugiau vietų darželiuose nuo tokio kilnojimo neatsiras.

Pažiūrėkime iš eilės. Taip – darželių trūksta ir savivaldybė pakankamai vietų užtikrinti nesugebėjo. Taip, kai kur mokyklose yra laisvų patalpų, ir jas būtų prasminga efektyviai panaudoti.

Tačiau būkime atviri – paprastai laisvų patalpų turi tos mokyklos, kurios nepritraukia pakankamai moksleivių. Dažnai dėl to, kad kitos mokyklos yra tiesiog geresnės (tvarkingesnės, saugesnės, draugiškesnės, ir t.t) . Tai reiškia, kad darželinukų tėveliai neplanuoja savo vaikų leisti į šias mokyklas. Tai reiškia, kad šešiametis tiesiog išraunamas iš savo aplinkos, ir laikinai – metams – įskiepijamas į kitą, kad paskui vėl keliautų dar į trečią.

Toks sprendimas blogas visiems – tėvams, darželiams, o svarbiausia – patiems vaikams.

Ką reikėtų daryti? Būtų neprotinga nepasinaudoti naujai įrengtomis darželių patalpomis, kai apie pusantro tūkstančio vaikų nepatenka į darželius. Tačiau sprendimas yra paprastas – užuot vaikę vaikus iš vieno darželio į kitą, leiskime į naujus darželius eiti vaikams, kurie kol kas yra apskritai likę be darželio.

Nuotrauka iš www.vilnius.lt Gražu yra gražaus darželio nuotrauka. Bet ji čia kaip ir ne į temą. Jokia nuotrauka nėra argumentas mažylius vaikyti iš vieno darželio į kitą.

Nuotrauka iš www.vilnius.lt Gražu yra gražaus darželio nuotrauka. Bet ji čia kaip ir ne į temą. Jokia nuotrauka nėra argumentas mažylius vaikyti iš vieno darželio į kitą.

Siunčiame aiškią žinią – liberalai dar šį pavasarį, laimėję savivaldos rinkimus, atšauks kvailus Vilniaus valdžios sprendimus, ir darželinukai galės likti savo aplinkoje. Vaikams, kurie kol kas nepateko į darželius, bus sudarytos galimybės eiti į jau naujai įrengtus. Bet svarbiausia – kad iš karto skirsime vaiko krepšelį tiek privatiems, tiek valdiškiems darželiams. Tuomet  vietų darželiuose užteks visiems norintiems.

Share

, , , , ,

3 Responses to “Darželinukai – savivaldybės kvailumo įkaitai”

 • nnn parašė:

  Apskritai nepatekusius vaikus grūsti į naujus darželius/mokyklas taip pat yra nevisiškai gera idėja. Nejaugi 1.5 m. vaikus galima versti eiti į mokyklos patalpas. Neprotinga mažų mažiausiai. Į tas vietas turi eiti vaikai kurių amžius nuo 5 iki 7 metų. Su intencija toje mokykloje ir likti mokytis toliau.
  Ar mes pasirūpiname tik vaikais kurie lanko darželį, o į tuos kurie lanko mokyklą spjaunam? Klausimo esmė tokia – sakote, kad tos mokyklos yra prastos. Tai jomis ir nebus pasirūpinta (tegu griūna)?

  • Remigijus Šimašius parašė:

   Be abejo – esminis dalykas – kad mokyklos turi būti geros, o darželių pakankamai!

 • cha parašė:

  Jus tikrai i Liberalu Sajudi svarstot priimti Mazuronius ar cia tik pikti gandai? Tikiuosi nepadarysit klaidos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos